7m


7m

hyundai

Zorluoğlu Arnavut kaldırımı tartışmalarına son noktayı koydu

Trabzon’da süren altyapı çalışmaları nedeniyle sökülen Arnavut kaldırımları konusunda Zorluoğlu’ndan açıklama geldi.

Trabzon 24.05.2021, 15:35
Zorluoğlu Arnavut kaldırımı tartışmalarına son noktayı koydu

Trabzon Büyükşehir belediyesi Mayıs ayı meclis toplantıları başladı.

Toplantıların ilk gününde açılış konuşması yapan Zorluoğlu yapılan çalışmalar konusunda bhilgi vardi.

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin bağımsız meclis üyesi Davut Çakıroğlu “Meydan Parkı’ndan sökülen Arnavut kaldırımları bendeki bilgiye göre yıkanıp yerine konulacaktı. Ama gördüğüm kadarıyla taşlar Gülcemal’de yerini almaya başladı. Sizin bu konuya bakışınız nedir? Yerine konulacak mı Gülcemal’deki yerini mi alacak?” sorusunu sordu.

Zorluoğlu ise “Arnavut kaldırımı ile alakalı bir şarkı var çok da severim. Trabzon’da meydan bölgesinde Arnavut kaldırımı olan her yer Arnavut kaldırımı olarak olmaya devam edecektir. Bizim söktüğümüz taşlar Gülcemal’e götürülmedi. Orada bir depolama alanı oluşturduk. Yıkanacak ve yerine konulacak. Taşınırken kayıp oluyor mu ama bulunmaz bir taş değil. “ ifadelerini kullandı.

Haber61 - Haber Servisi


Yorumlar (13)
ömer 1 yıl önce
ASFALT YAPIN GİTSİN... YAYALARIN GİTTİĞİ YERLERE DÖŞEYİN O TAŞLARI... UZUNSOKAK GİBİ
davut 1 yıl önce
Trabzon Doğu Roma'nın son kenti. Bakın bizim tarihimiz aslında Roma tarihi gibi ve şehrimiz de aynı turizm potansiyeline sahip. Fakat ülkeyi yöneten hıyanet çetesi maalesef birkaç katlı evler için bu değeri yok etti. Siz de çakın çivilerini sayın başkan.
Davut 1 yıl önce
Trabzon'a yıllardır turizm potansiyeline tüm yönetenler kötülük yapmıştır. Bunu ifade etmenin nesi suç? Trabzon'a kötülük yapılmıştır. Bir tane tarihi yerimiz kalmadı.
Bilenbiri 1 yıl önce
Hıyanet çetesi,lafını geri al ...!
Ahmaklık etme...!
Suç teşkil ediyor demedi deme...!
Emrah 1 yıl önce
Trabzonda araç kullanmaktan nefret ediyorum daha. Araba resmen yolla dövüşüyor. Lastiklere yazık, ön takıma yazık, baskı balataya yazık. İnsanlar dışardan Trabzona araba almaya gelir arabalar temiz diye, doğru kaporta, dış görünüş temiz. Ama ne salıncak kalmış ne amörtisör. Böyle eziyet olmaz
gokhaan 1 yıl önce
çözümü var, zemini iyileştirilsin üzerine tekrar dizilsin ya da beton üzerine dizilsin avrupada örnekleri var
Suat 1 yıl önce
Ne olur o taşları o yollara koymayın. Halka sorun ne olur? VAllahi o yaşlar o şehrin göbeğine yakışmıyor. Ordudan gelen arkadaşlar güldü şehrime. Bu taşları çok mu aradınız diye. Patates tarlasında ortaya çıkan patates gibiler.
Kral 1 yıl önce
Yapmayın parke taş işini ana yollara asfalt dökün ara yollara parke yapın arabalar kırıldı gidemiyoruz yazik alt takım kalmadı
malik 1 yıl önce
Bu taşı dizmek uzmanlık ister .Öyle kafadan savma bait işçilikle olmaz.Estetik denen bişey var.Göze hitap edecek şekilde dizilmeli.
Ich 1 yıl önce
Bütün eski şehirler asfalt bulunmadan önce Arnavut kaldırımıydı. Trabzona özgü bir taş ya da döşeme şekli değil bu. O kadar da tarihi diye düşünmemek lazım. Tarihi şehir olmak için farklı konularda da gayret lazım.
Kaptan 1 yıl önce
Farklı taş döşeme olabilir.Arnavut olması şart değil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@