7m

uzungöl yayla otel

Zorluoğlu açıkladı! Kadınlar pazarı ne zaman açılıyor?

Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorluoğlu yapımı devam etmekte olan kadınlar hali ile alakalı açıklamalar yaptı.

Trabzon 21.06.2022, 12:03
Zorluoğlu açıkladı! Kadınlar pazarı ne zaman açılıyor?

Haber61 - Haber Servisi / Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorluoğlıu basın mensupları ile beraber yapımı devam eden projeleri inceledi.

Kadınlar Pazarı ile alakalı bilgi veren Zorluoğlu “Burası çok uzun yıllar Trabzon’da çok önemli bir pazar. Kadınlarımızın köylerinde yetiştirdiklerini satabildikleri bir alan. Burası biz geldiğimizde projelendirilen bir alandı. Çeşitli düzenlemeleri yaptık başladık ve yılsonunda çalışmayı bitireceğiz. Diğer yerlere yerleştirdiğimiz esnafımız buraya dönecek. Çok daha nezih ve medeni bir alan olarak hizmet verecek. Bu bölgenin tarihi yapısına uygun olarak yapmaya çalıştık.” ifadelerini kullandı.

Zorluoğlu ayrıca kadınlar pazarı yanında devam eden tarihi kazılar hakkında da bilgi vererek “Roma döneminden itibaren yapılar ortaya çıktı hemen yan tarafa. Eğer bu binanın yapılmasına engel bir tarihi yapı çıksaydı bu projeden de vazgeçerdik. Bu tarihi kazı yukarıya doğru da devam edecek. Moloz bölgesinde de çalışıyoruz. Oradan karşıya cami alanı ve Ganita derken Trabzon’numuz güzel bir yapıya kavuşacak.” İfadelerini kullandı.


Yorumlar (1)
vatandaş 2 ay önce
Trabzon semt pazarları ne zaman sokak aralarından kurtulacak. Başka hangi illerde pazarlar sokak aralarına kuruluyor. sayın başkanım buna da bir el atsa.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@