Yomra'da meclis krizi! AK Parti grubu katılmadı

Yomra'da Belediye meclisi AK Parti grubunun katılmaması nedeniyle yapılamadı.

Trabzon 01.06.2021, 11:00 01.06.2021, 11:08
Yomra'da meclis krizi! AK Parti grubu katılmadı

Yomra Belediyesi Haziran Ayı Meclisi AK Parti Grubunun katılmamasından dolayı ertelendi..

Saygı duruşu ve istiklal marşısından sonra  Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Meclis’in katip üyelerinin olmamasından dolayı meclisi açamıyoruz. Yasal süre olan 3 gün sonra meclis tekrar toplanacak” dedi.

AK Parti Grubunundan neden katılmadığına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
yomralı 4 ay önce
Ak Parti Yomra İlçe başkanı Avni Adanur beraberinde Yomra Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Dilaveroğlu ve Eyüp Çuvalcıyı alarak Yomradaki petrol ofisinin satışına onay verilmesini İl başkanına danışmak üzere Ak Parti İl binasına Pazartesi akşamı geldi ve İl başkanı ile görüştüler. İl başkanının Yomranın yararına olacaksa satışa izin verelim diyerek yomra yönetimi ve meclis üyelerine güvenmediğinden ( çünkü geçen ay ki toplantıda il başkanının satışa onay verelim demesine rağmen il başkanını dinlemeyen İlçe başkanı Avni adanur ve meclis üyeleri Petrol ofisinin satışını iptal kararı almışlardı) Yerel Yönetimler Başkanı Abdülhamit Öztaş’ın Salı sabahı yapılacak olan Yomra Ak parti Grup toplantısına katılarak satışa onay verilmesi hususunda grup kararı alınması talimatını verdi.
Yomra İlçe Başkanı Avni adanur alınan kararı Meclis üyelerine mesaj marifeti ile bildirdi. Mesajı alan Meclis üyelerinden Gözde Atasoy besajı Haydar Şimşeğe gönderdi mesajı alan Haydar şimşek İbrahim Sağıroğluna Taziye için gitmiş olduğu iş yerinde idi Trabzon dönen ilçe başkanı ve meclis üyeleri taziye için İbrahim Sağıroğlunun işyerine gittiler. Haydar şimşek gelen ekibi görünce siz nasıl satışa izin verirsiniz diyerek Meclis üyelerinden Hasan Dilaveroğluna darp etmeye başladı bunun üzerine Hasan dilaveroğlu da kendisine karşılık verdi taziyede bulunanların müdahale etmesi ile kavga ayırıldı.
Bu olay üzerine yomra Ak partiyi ve Yomra Meclis üyelerinin kimin yönettiği alenen ortaya çıktı
Rant için iktidara gelen her partinin içinde olan Haydar Şimşek bu dönemde ranti için Ak parti yomra yönetimini ve meclisini ele geçirmiş parti içerisindeki iş ortağı Gözde Atasoy aracılı ile Meclis üyelerini ve Enbesil İlçe başkanı Avni Adanur’u nasıl yönettiği gözler önüne serilmiştir.
Şimdi İl Başkanını dinlemeyen İlçe yönetimini görevden alması ve Meclis üyelerinin istifasını almazı farz olmuştur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@