7m


7m

hyundai

Yaylada Havaalanı standartlarında yol!

Trabzon'da yaylalara beton yol çalışmaları sürüyor.

Trabzon 21.11.2019, 10:10
Yaylada Havaalanı standartlarında yol!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Doğu Karadeniz’in yaylalarını birbirine bağlamayı amaçlayan Yeşilyol Projesi kapsamında çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi tarafından Erikbeli-Kadırga Yayla Yolu’nda, havaalanlarının betonlanmasında kullanılan sistemle 11 km’lik beton yol inşasını gerçekleştirildi. 4’er metre genişliğinde çift şerit olarak inşa edilen yolda ayrıca 1 metre genişliğinde beton kanal yapıldı. 

KALİTEYE ÖZEL ÖNEM VERİYORUZ
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, tüm çalışmalarında kaliteye özel önem verdiklerini ifade etti. Kaliteli ve kalıcı işler yaparak hizmetin uzun ömürlü olmasını tesis ettiklerini belirten Zorluoğlu, “Tonya-Erikbeli-Kadırga Yayla Yolu’nda önce yol genişlemesi ve gerekli noktalarda istinat duvarlarının inşasını gerçekleştirdik. Şimdi de yol betonlama çalışmasını, havaalanlarının betonlanmasında kullanılan sistemle, finishere özel bir aparat takarak icra ettik. 11 km’lik kısmında çalışmaları tamamladığımız yolun kalan 3 km’lik kısmının inşasını önümüzdeki dönem tamamlamak üzere programa aldık” dedi. 

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP)’tan temin edilen finansman ve Büyükşehir Belediyesinin mali imkânları ile Yeşilyol çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Zorluoğlu, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Samsun ile Hopa arasındaki Doğu Karadeniz yaylalarını birbirine bağlamayı amaçlayan Yeşilyol Projesi, bölgemizin kalkınması ve gelişmesi için çok ciddi bir projedir. Yeşilyol kapsamında Trabzon il sınırları içinde yeni yol açmıyoruz, mevcut yayla yollarını standartlara uygun olarak yeniden inşa ediyoruz. Tonya-Erikbeli-Kadırga Yayla Yolu’nun yanı sıra Çaykara Limonsuyu Yaylası Yolu ve Maçka’dan başlayıp Akçaabat’ın Işıklar Mahallesi’nde sona eren 49 km’lik Maçka-Ocaklı-Lişer Yaylası-Şolma Yaylası-Işıklar Yolu’nda çalışmalarımızı program dâhilinde sürdürüyoruz. 2020 ve 2021 yıllarında da çalışmalarımıza devam edeceğiz.”


Yorumlar (21)
Havan 3 yıl önce
Trabzon havalimanı biri el atsin boyaları dökülüyor kimsenin umurunda değil işçilerin çatı da dolaştırma ile olmuyor baş müdür Ahmet Aydın. Arkanda kim var ki hala görevden alınmadın. Yayladan önce sorun var. Erikbelindeki büyük otel kimin acaba!!!!???
sa 3 yıl önce
erikbelindeki otelin kimin olduğu gizli saklı bir şey değil
barış felekoğlu 3 yıl önce
sağlamlığı ile ÖVÜNÜLECEK değil, çevreye vereceği ZARAR ile ELEŞTİRİLECEK bir proje.
Isı değişimi, araç trafiği ile karbondioksit yoğunluğu, yağmur sularının emilişine engel, yaban hayvanlarına barikat vs.
yıllar sonra çok mahkum edilecek
sa 3 yıl önce
şehir merkezine yol yapınız sayın başkan
ATASU 3 yıl önce
Başkanı özkaymaklı mahallesi yolunu görmeye davet ediyoruz..Vatandaş merkezde eziyet çekiyor.Yaylada yol olsa ne olur..Çok üzgünüz kimin umurundaki...
Fatih sağlam 3 yıl önce
Değerli Barış felekoğlu,,akparti zihniyeti için cevre ve yeşilin hiç bir önemi yok,asıl önemli olan rant ve yine rant
Misafir 3 yıl önce
Betona boğdunuz memleketi. Helal olsun size. Bravo.
boşver 3 yıl önce
köy yollarında arabalar bir çukurda çıkıp çıkıp ötekine düşüyor ama yayla yolu yabarlar
Ziganoy 3 yıl önce
Daha sıze Ne yapsın bu başkan ne yapsa yaranamıyo ne kötü eleştiriler hizmet yapıyo insaf
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@