Yattara Trabzon'da oy kullandı

Trabzonspor'da 2003-2011 tarihlerinde forma giyen ve Türk vatandaşlığına geçen İbrahim Yattara, oyunu Trabzon'da kullandı.

Yattara Trabzon'da oy kullandı

Trabzonspor'un eski futbolcusu İbrahim Yattara, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Trabzon'da oy kullandı.

Bordo-mavili takımda 2003-2011 arasında forma giyen ve 2010 yılında Türk vatandaşlığına geçerek "Üçüncü" soyadını alan İbrahim Yattara, oy kullanmak üzere Erdoğdu Bey Ortaokuluna geldi.

Vatandaşların ilgi gösterdiği Yattara, oyunu 2344 nolu sandıkta kullandı.

Yattara, vatandaşlık görevini yerine getirmek için dün gece Trabzon'a geldiğini söyledi.

Türk vatandaşı olduktan sonra ilk kez oy kullandığını ifade eden Yattara, "Ben Karadenizliyim, her zaman söylüyorum.Vatandaş olabilmek çok önemli, o nedenle uçağa atladım, geldim." dedi.

Yattara Trabzon'da oy kullandı

Yattara, hayatında ikinci kez sandık başına geldiğini belirterek, "Genç yaşta Gine'den ayrıldığım için orada sadece bir kez oy kullanmıştım. Türkiye'de de ilk kez oy kullandım, çok hoşuma gitti. Çok güzel bir duygu, inşallah oy kullandığım parti seçimi kazanır." ifadesini kullandı.

Türkiye'ye geldiği günden itibaren ülkede büyük gelişim ve farklılıklar gördüğüne dikkati çeken Yattara, "İnşallah bu değişim ve gelişim devam eder. Şehir ve ülke adına güzel şeyler gördüm. Umarım böyle devam eder ve büyük Türkiye oluruz." diye konuştu.

Yattara, Türkiye'de çok sevilmesine rağmen siyaseti düşünmediğini de belirterek, şunları söyledi:

"Kafamda sadece futbol var. İnşallah Trabzonspor'da görev alacağım, ben sadece onu düşünüyorum. Şu an bir anlaşma yok, olursa zaten haberiniz olur. Trabzonspor'da çalışmayı çok istiyorum. Futbolcu olarak futbolu burada bırakmak istedim ama maalesef olmadı. İnşallah bundan sonra  Allah izin verirse, Trabzonspor'a uzun yıllar hizmet etmek istiyorum."

Yattara Trabzon'da oy kullandı

Yattara Trabzon'da oy kullandı


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
adnan
adnan - 6 ay Önce

arap afrikali oy kullaniyor bunlari ulkeden sureceksin

MUSTAFA
MUSTAFA - 6 ay Önce

O AFRIKALI DEDİGİN SEN DEN DAHA TRABZONLUDUR

engin bahadır
engin bahadır - 6 ay Önce

adnan efendi efendi dedim afrikalı dediğin senin ülkendeki çoğu kişiden adam gibi adam sen kimsin ki arap afrika ayrımı yapıyorsun sen git içindeki israil ve siyonistlere laf at

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441