banner556

Vali Ustaoğlu'ndan Trabzonlulara koronavirüs çağrısı: Artık yeter!

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu kritik toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Trabzon 04.12.2020, 12:16 04.12.2020, 15:56

Trabzon’da gerçekleştirilen koronavirüs toplantısı sonrasında Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Haber61’e özel açıklamalarda bulundu.

Toplantıda yeni yol haritasının konuşulduğunu söyleyen Vali Ustaoğlu “Dün akşam Sağlık Bakanımızla görüşmemiz oldu. Onun da paylaştığı gibi en riskli iller arasındayız. İl Sağlık müdürleriyle kendileri görüştü. Bizimle de görüştü. Talimatları oldu ve biz de bu doğrultuda bu sabah toplantı yaptık. Bundan sonraki yol haritasıyla ilgili görüştük.” dedi.

ARTIK YETER

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da söylediği gibi Trabzon’da vakaların arttığını aktaran Ustaoğlu “ Cumhurbaşkanımızın açıkladığı tedbirleri uygulamak için sahada etkin şekilde çalışıyoruz. Bizim yapacağımız denetim önemli olduğu kadar vatandaşımızın da tedbirlere uyması lazım. En sıkıntılı olan durum bu.  Bizim artık kapalı mekanlardan uzak olmamız gerekiyor. Artık yeter diyoruz. Akrabaların bir araya geldiği ev ortamlarından uzaklaşmalıyız. Hele de şu kritik süreçte yardımcı olmalıyız. Sağlık çalışanlarımız evlerine gitmeyi unuttu. Gece gündüz demeden çalışıyorlar. Bizler de buna tüm vatandaşlar olarak Allah rızası için yardım etmeliyiz. Artık ev ortamını terk etmeden akrabalarımızla telefonla görüşerek temel kurallara uymalıyız. Artık hareketli ortamdan vazgeçip evlere çekilmeliyiz. Vatandaşımızın b u kritik dönemde vereceği destek çok önemli. Kendinizi ailenizi Allah rızası için düşünmüyor musunuz. Koronavirüs yakınlarınızı götürüyor. Vatandaşımızın bunları görmesi gerekiyor. İnsanların sevdiklerine acıyarak evlere çekilmeliler” şeklinde konuştu.

1 HAFTA ÇOK KRİTİK
Filyasyon ekiplerinin arttırıldığını açıklayan Vali İsmail Ustaoğlu “Farklı kamu görevlilerinden sayıyı yükselterek filyasyon ekiplerini arttıracağız. En büyük sıkıntımız araçtı, başta belediyelerimiz, sivil toplum örgütleri ve yardımseverler olmak üzere her biri bize destek olup, araç kiralayıp yardım ediyorlar. Sahada 150 araç 300 filyasyon ekibiyle bu riskli sürecin önünü kesmek için ekiplerimizle etkin mücadelede olacağız. Önümüzdeki 1 hafta çok kritik, hedefimiz yukarı çıkan trendi kesip aşağıya döndürmek. “ ifadelerini kullandı.

Haber61 Haber Servisi

Yorumlar (3)
Abdulkerim Bulut 2 ay önce
Yeter artık diyeceklerine denetim yapsınlar. Esnafın P si dükkanlarında maske takmıyor. Dükkanlar muhabbet yeri olarak kullanılıyor. İş yerinde 3 kişiye hizmet veriliyor yazyor. İşiniz var içeriye giriyorsunuz içerde boş muhabbet yapan 10 kişi var.
Trabzonlu 2 ay önce
Yeter dedinya daha olmayacak demekmi istedin vali bey
OFLU TÜRK 2 ay önce
SAYIN VALİM NEDEN EK TEDBİRLER ALINMIYOR İLÇELERDE ONLARCA MASKESİZ YADA BURNU AÇIK VAR KİMSE BİR ŞEY SÖYLEMİYOR UYARDIKMI KAVGA ÇIKIYOR ESNAFLAR BİLE TAKMIYORLAR

Gelişmelerden Haberdar Olun

@