Uzungöl yerli turistlerle merhaba dedi

Uzungöl yaz turizm sezonuna yerli turistlerle "Merhaba" dedi

Trabzon 17.05.2017, 16:29
Uzungöl yerli turistlerle merhaba dedi

Türkiye’nin ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl yaz sezonunu yerli turistlerle açtı. 


Sonbahar ve kış mevsiminde sessizliği koruyan Uzungöl, havaların ısınması ve karların erimesiyle yaz turizm sezonuna "Merhaba" dedi. Trabzon’un Çaykara ilçesindeki Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak yeri olan Uzungöl, kış mevsiminin ardından yaz sezonunu yerli turistlerle açtı. Son dönemlerde Suudi Arabistan’dan gelen turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği Uzungöl’de yerli turistler en çok yapılaşmadan şikayetçi.

İstanbul’dan gezmeye geldiklerini belirten Berna Yeşilyurt, “3. kez Uzungöl’e geliyorum. Ama her gelmemde biraz daha bozulduğunu görüyorum. Çok yapılaşmış. İlk geldiğim zaman ki hazzı alamadığımı düşünüyorum. Doğallığını kaybetmiş” dedi.
İlk defa Uzungöl’e geldiğini dile getiren Mehmet Aydın ise, “Arkadaşlarım çok doğal olduğundan bahsettiler. İmara biraz fazla açılmış. Doğallığını kaybetmiş. Bence bunun önüne geçmekte fayda var. Doğal güzelliklerimize sahip çıkmamız lazım. Böyle bir yer çok nadir görülür” şeklinde konuştu.

Uzungöl’de işletmecilik yapan Süleyman Sezgin ise, bu sene ciddi bir rezervasyon talebinin olduğunu kaydederek, “Bizim bölünmüş parça parça sezonlarımız var. Nisan’da başlayıp Ramazan ayına kadar devam eden bir sezonumuz var. Ramazan ayı ile birlikte insanlar çekiliyor. Bayramla birlikte başlayıp okulların açılmasına kadar geçen bir süre var. O da bizim yüksek sezonumuz. Bu sene ciddi bir rezervasyon talebi var. Ortadoğu’dan misafirlerimiz oldukça fazla” ifadelerini kullandı.

Uzungöl yerli turistlerle merhaba dedi

Uzungöl yerli turistlerle merhaba dedi

Uzungöl yerli turistlerle merhaba dedi

Uzungöl yerli turistlerle merhaba dedi


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
misafir 4 yıl önce
ey uzungöl esnafı insanları kazıklamaktan fayiş fiyat uygulamasından vazgeçin bir gün olur o insanlar gelmez olur
sertac 4 yıl önce
turizm il müdürlüğü, valilik hiç mi dinlemez vatandaşı. Bir kişi yok ki uzungölün eskiye göre çok daha kötü olduğunu söylemesin. Sizin aklınız yetmiyorsa, dinleyin turisti, değiştirin ona göre. yüzbinlerce insan geliyor hayal kırıklığına uğruyor.
ŞEHZADE 4 yıl önce
uzun gölün kenarındaki kaldırım taşları çok bozuk durumdaydı.İnşAllah tadilat yapılmıştır.Ziyaret için gelen turistler herhalde bu durumu beyinlerine yazıyordur.
turzm hassas bir konu en ufak detay bile gözden kaçmamalı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@