Uzungöl turizmi dondu! Yazın yer yok kışın kimse yok!

Uzungöl Turizmciler Derneği Başkan Yardımcısı Murat Akyüz: “Yazın dolup taşıyoruz ancak kış turizmiyle ilgili şu anda çok sıkıntılar yaşıyoruz”

Trabzon 17.11.2019, 09:35 17.11.2019, 10:10
Uzungöl turizmi dondu! Yazın yer yok kışın kimse yok!

Trabzon’un dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl, kış turizmi bakımından bir türlü umduğunu bulamıyor. Yazın dolup taşan Uzungöl kış mevsiminde adeta sessizliğe bürünürken, kış turizmini hareketlendirmesi düşünülen teleferik projesinin de bir türlü hayata geçirilememesi kış turizmini olumsuz etkiliyor.

Uzungöl Turizmciler Derneği Başkan Yardımcısı Murat Akyüz, kış turizmi konusunda şehri idare edenlerin mutlaka Uzungöl’deki turizmcilerle bir araya gelerek kış turizmini hareketlendirecek projeleri masaya yatırması gerektiğine dikkat çekerek bir türlü kurulamayan teleferik projesinin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Uzungölle ilgili yapılan kötü reklamların Uzungöl’ün imajını olumsuz etkilediğini kaydeden Akyüz, yazın dolup taştıklarını ancak kışın ise çok sıkıntılar yaşadıklarını söyledi.


Uzungöl’ün kış turizmi bakımından çok geri kaldığını ifade eden Akyüz, “Uzungöl’de kötü çalışmalar, kötü imaj, kötü reklamlar kış turizmiyle ilgili Uzungöl’e darbe vurarak sıkıntıya neden oldu. Yazın zaten dolup taşıyoruz. Ancak şu anda çok sıkıntılar yaşıyoruz. Bunların aşılabilmesi için en önemli şey; bizi idare edenler belediye başkanları olsun vali olsun Turizm İl Müdürü olsun tüm kurumlar bir ekip oluşturularak turizmle uğraşanları ziyaret etmesi gerekir. Onlara; turizmi, Trabzon’u, yöremizi çok daha iyi anlatmaları gerekiyor. Onları Trabzon’a davet edip onure etmeleri gerekiyor. Trabzon eski valisi rahmetli Recep Kızılcık yaptığı etkin çalışmalarla turizme ciddi anlamda ivme kazandırmıştı. Onun döneminde turizm iki katına çıkmıştı. Şu anda ciddi manada sıkıntı yaşıyoruz. Şu anda kış turizmiyle ilgili Uzungöl çok geri gelmiş durumda. Yaz turizmiyle ilgili bir sıkıntımız yok. Yaz turizmini ciddi manada yoğun yaşıyoruz ancak kış turizmiyle ilgili hiçbir hareket yok” dedi.

Teleferik konusunun henüz netlik kazanmadığını kaydeden Akyüz, “Teleferik konusunda imar planında başkanımız üç bin metre kare üzerinde yer tahsisini istemiş ancak imarda 750 metre kare gelmiş. Bakalım ne olacak? Teleferikle alakalı bir fayda sağlayamayacak sıkıntı olacağını söylüyorlar. Bunu biraz büyütmeye çalışıyorlar. Bununla alakalı çalışmalar var bilmiyoruz ne olacak ama şu anda 750 metre kare ile sınırlı tuttular” diye konuştu.

Bu seneki sezonun geç başlayıp erken bittiğini belirten Akyüz, “Uzungöl’de bu sene sezon geç başladı erken bitti. Ancak o süreçte yoğunlukta en ufak bir gerileme olmadı. Gelenler ziyaretlerini kısa tuttukları için beklentilerimizin altında kaldı. Ciddi manada hedeflerimizin altında kaldık. Önceki yıllara oranla düştü diyebiliriz” ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (21)
Erdem 2 yıl önce
Anlayışı değiştirin üç sütlaça 75 tl hesap alınırsa beklersin tabii .masaya gelen hesaplar yaz ve kış hesabıymış kışın kimse gelmiyorya açığı böyle kapatıyolar
y 2 yıl önce
Bir bardak çayın 5 Tl. olduğu yerde Turizmi olmaz.
Zafer 2 yıl önce
Onların yazın milletten kaldırdıkları 3 kış yeter onlara
Turcu 2 yıl önce
Gelen turistleri kaziklarken suclu degilsiniz de kotu reklam yapan basin mi suclu, 1 adet suyu 20 tl ye satarken nerdeydi akliniz, araplara menu fiyati dolar dediginizde nerdeydi akliniz ? Yazik size yazin bile musteri gelmesi anormal.
Zulumat 2 yıl önce
Yalancının bu uzungölü niye çekemiyorlar anlamıyorum su 20 liraymış ne kadar alçak milletimiz var yazık
Trabzonlu Genç 2 yıl önce
Yazın söğüşledikleriniz yeter size. Kışında şöminede yakar ısınırsınız.
İskender 2 yıl önce
Onu da siz düşünün, iki kişilik yemeğe 650 TL fiyat kesen (yerel basından) işletmeler oturup düşünsün, kazanç size proje, hizmet devlete.
ADEM 2 yıl önce
BENCE KIŞIN DAHA GÜZEL
? 2 yıl önce
uzungölden bu kadar şikayeti yetkililer duymuyormu ????????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@