banner556

>

Türkiye'de tek cuma namazı o cami de kılınıyor

Beştepe Millet Camisi'nde bugün cuma namazı kılınıyor.

Trabzon 27.03.2020, 13:22
Türkiye'de tek cuma namazı o cami de kılınıyor

Beştepe Millet Camisi'nde bugün, Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen az sayıda katılımla, salgına karşı tedbirler alınarak cuma namazı kılınacak.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, giderek artan  salgın tehlikesi sebebiyle geçen hafta olduğu gibi bugün de ülke genelinde cuma  namazlarının kılınmayacağı belirtildi.

Açıklamada, "İslam medeniyetinin en önemli coğrafyalarından olan  cennet vatanımızda, İslam toplumun şiarlarından biri olan bu ibadetin devam  etmesi ve cuma namazına gidemediği için milletimizin yaşadığı üzüntünün bir nebze  giderilebilmesi adına Türkiye'de sadece Ankara'da Beştepe Millet Camisi'nde,  Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen çok az sayıda katılımla ve  salgına karşı gerekli tedbirler alınarak cuma namazı eda edilecektir." ifadesine  yer verildi.

Açıklamada, ayrıca vatandaşların Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali  Erbaş tarafından verilecek hutbeyi televizyonları aracılığıyla dinleyebilecekleri  bildirildi.

Yorumlar (3)
İmamın dediğini yap yaptığını yapma 11 ay önce
Hocam cuma kılınmayacak diye fetva verdin. Bu ne anlama geliyor şimdi. Oruçlunun karşısında yemek yemek değil mi bu? Bence yanlış.
Ali KAYA 11 ay önce
Yüce ALLAH'a havale ediyorum.Bizim kıldığımız yerler kilise mi idi?
hacı 11 ay önce
Dinayet güvenirliğini kaybetmiştir, yazık, ayıp be.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@