banner560

"Turgay Güngör gerçek dışı beyanlarda bulundu"

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden İzmir Marşı açıklaması

Trabzon 08.03.2017, 16:55 08.03.2017, 19:09
"Turgay Güngör gerçek dışı beyanlarda bulundu"

CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör’ün 7 Mart tarihinde Uzun Sokak’ta gelişi güzel müzik çalarak çevreyi rahatsız ettikleri gerekçesiyle şikâyet edilen ve zabıta tarafından uyarılan grupla ilgili yaptığı açıklamalara Büyükşehir Belediyesi’nden cevap geldi. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklama şu şekildedir: "CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör’ün 7 Mart tarihinde Uzun Sokak’ta gelişi güzel müzik çalarak çevreyi rahatsız ettikleri gerekçesiyle şikâyet edilen ve Zabıta tarafından uyarılan grupla ilgili gerçek dışı beyanlarda bulunmuştur.

CHP İl Başkanı açıklamasında daha da ileri giderek İzmir Marşı’nın çalınmasının engellenmek istendiğini de ileri sürmüştür. CHP İl Başkanı’nın iddiasının gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamakla birlikte işin en üzüntü verici olan kısmı ise gelişi güzel müzik çalanların Zabıta ekibimizin uyarmasıyla İzmir Marşı çalmaya başlamaları ve CHP’nin İl Başkanı’nın da bu olaya alet olmasıdır. 7 Mart tarihinde Uzun Sokak’ta etrafı rahatsız edecek şekilde müzik çalındığı yönünde Zabıtaya yapılan şikâyetten sonra Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekibiolay yerine gitmiş ve müzik yapanlardan söz konusu alanda buna son vermelerini istemiştir. Bunun üzerine aynı grup İzmir Marşı’nı çalarak “Bizim İzmir Marşı çalmamızı engelliyorlar” demeye başlamıştırlar. Kabahatler Kanununu 36. Maddesi’ne göre, “Başkalarının huzur ve sükûnunu bozacak şekilde gürültüye neden olan kişiye, 109 Türk Lirası idarî para cezası verilir” denilmektedir.


Söz konusu olayda da Zabıta ekipleri Kabahatler Kanunu’na göre hareket etmiş ancak herhangi bir idari para cezası verilmemiştir. Müzik yapan grup da zabıta ekibimize bir mukavemet göstermeyip alandan ayrılmışlardır. Büyükşehir Belediyesi Zabıtası çevreyi rahatsız ederek müzik çalan veya para toplayan kişi ve gruplara yönelik geçmişte de benzer uygulamaları yapmış ve bundan sonra da halkımızın rahatsız olacağı şekilde bu tür mevzuata aykırı ve izinsiz eylemlere aynı işlem uygulanmaya devam edecektir. CHP İl Başkanı tüm bunları biliyor olmasına rağmen konuyu çarpıtarak siyasi rant elde etmeye çalıştığı aşikardır. Büyükşehir Belediyesi müzik yapanların ilgili hangi şarkıları çaldıklarına değil, çevreyi rahatsız edip etmemesine göre hareket etmiştir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."


 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
HALIM 5 yıl önce
BU GUZLI DEGIL .ATATURK E SOKAK ORTASINDA KUFUR EDEN INSANLAR DOLU TRABZONDA .BEN BIZZAT SAHIT OLDUM . INSANLARIN BU DERECE ATATURKE ILK KEZ DUSMANLIKLARINI GORDUM VE TEHSETE DUSTUM .ULKE ICTEN ICE CURUYOR .YAZIK
Oflu 5 yıl önce
Akape Arap marşı calıp topluca Salya Sümük ağlasın.kimse bir şey söylemez
Trabzonlu Hayatı abi 5 yıl önce
Zabıta bu ülke akp nin deyil ona göre.
Evet 5 yıl önce
Birşeyi eleştirirken onun zıttını kabul edebilirmisiniz?Uzun sokak dingonun ahırımıdır? Öyleya herkes tezgahını kursun oraya. Yıkıcı muhalefet. Gülünç oluyorsunuz.
Evet 5 yıl önce
Aciz, çaresiz, zavallı, avare boş insanlar. Sizin memlekette hiç faydalı işiniz olmayacakmı? Sizden seyircide olmaz. Gölge etmeyin yeter.
Murat 5 yıl önce
Bu ülke dilgonun ahırı değil. Adamın keyfine benim dükkanımın önünde yüksek sesle müzik çalamaz. Ben özgütüm deyip beni rahatsız edemezler.
tarıkbuğra 5 yıl önce
muhaelfetın işi gücü zaten tekere çomak sokmak başka birşey değil.adam gibi muhalefet edemeyip ancak böyle salyalarını sağa sola akıtıyor,
BABANIZ 5 yıl önce
Putperestler İzmire.Trabzonda Trabzonspor marşından başka bişe çalınmaz.Kaşınmayın.Milletin kafasını attırtmayın.Provakasyon yapmayın.Bunları Trabzon'da deneyenlerin sonunu unuttuysanız sorun hatırlayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@