7m


7m

hyundai

Turan Altuntaş: “Ekmeğimize sahip çıkalım”

Turan Altuntaş adaylığı ile ilgili konuştu.

Trabzon 04.06.2021, 17:04 04.06.2021, 17:11
Turan Altuntaş: “Ekmeğimize sahip çıkalım”

Trabzon Şoförler Odası Başkan Adayı Turan Altuntaş, başkanlık yaptığı dönemde şoför esnafının ekmeğine zarar verecek bir tane karar almadığını söyledi.

Maraş Caddesinin katapılması ile ilgili konuşan Altuntaş “Maraş Caddesi kapanırsa cinayet çıkar diyorlar, ne cinayet çıkacak. Adam kapattı geçti karşıya sen hala konuşuyorsun. Maraş Caddesi bu saatten itibaren kapanmıştır, herkes bunu da böyle bilsin” dedi.

Turan Altuntaş: “Ekmeğimize sahip çıkalım”

Altuntaş düzenlediği basın toplantısında şu ifadeler kullandı;

“Burada dört sene boyunca yapılanlar ortada, yapılamayanlar da ortada. 21 tane proje söz verildi 1 tanesi yapılmadı. Şoför esnafı mağdur durumda. Şoför esnafının 3 buçuk seneden beri plakası iyice düştü. Peki bunun sebebi ne? Şu anda araba geliştirmekle ilgili sıkıntı yaşıyoruz. Bugün bir araba 150-200 Bin lira. Krediyle birlikte 250 Bin lira. Şoför esnafı, 5 kişi taşıyan bir esnaf nasıl araba değiştirsin? Değiştiren arkadaşlarımız var. Yanında etrafında vardı ki değişti. Ama olmayan nasıl araba değiştirsin. Devlet 1 milyon şoför esnafına yardım ederken biz 250 liradan bahsediyoruz. Böyle bir şey yok, Türkiye’nin herhangi bir yerinde böyle bir şey yok. 

Her kararın altına imza atmak yöneticilik yapmak anlamına gelmez. Yönetici gerektiği yerde masaya yumruğunu vurarak şoförün hakkını arayan kişidir. İyi kağıt kalem yazmakla yöneticilik yapılmaz. Turan Altuntaş 13 sene şoförler odası başkanlığı yaptı. Tabi ki hatalarımız var, yanlışlarımız var, bunları biz 4 seneden beri inceliyoruz. Nerede yanlış yaptık, nerede hata yaptık. Ama hepiniz şuna eminsiniz, şoför esnafının ekmeğine zarar verecek bir tane karar almadım. Kişisel olarak hatalar yaptım ama şoför esnafının ekmeğine yanlış yapmadım. Şimdi bugün şoför esnafı mağdur durumda. Maraş Caddesi kapanıyor, ses var mı? Yok. Maraş Caddesi kapandığı zaman şoför esnafının ekmeğinin kaçta kaçı gidecek? Yarın Maraş Caddesi kapanacak öbür gün köprünün altı kapanacak, daha sonra postanenin altı kapanacak. Ses çıkmıyor. Gazeteye beyanat vermekle, Maraş Caddesi kapanırsa cinayet olur demekle bu işler olmaz. Kararı alırken kendini ortaya koyacaksın. Bizim zamanımızda Maraş Caddesi üç defa kapanmayla gündeme geldi, kapandı mı? Biz ne yaptık 600- 700 kişi toplandık meydanda Gazeteciler Cemiyeti’nin önünde basın açıklaması yaptık Maraş Caddesi için. Ama bugün bakıyoruz alınan her karar şoför esnafının üstünde. 

Turan Altuntaş: “Ekmeğimize sahip çıkalım”

Büyükşehir Belediye Başkanımıza selam olsun buradan. Geldi geleli dolmuşlarla uğraşıyor. Yani manastırda açıklama yapıyor Maçka’da dolmuşu konuşuyor, gidiyor başka yerde açıklama yapıyor yine dolmuşu konuşuyor. Yıllardan beri çalışıyor dolmuşlar. Trabzon’da bir tane yüz kızartıcı şoförümüz yoktur. Şimdi bakıyorsun Maraş Caddesi kapansın, arabalar değişsin… Değişsin de nasıl değişsin. 

Maraş Caddesi kapanırsa cinayet çıkar diyorlar, ne cinayet çıkacak. Adam kapattı geçti karşıya sen hala konuşuyorsun. Maraş Caddesi bu saatten itibaren kapanmıştır, herkes bunu da böyle bilsin. Biz ne dedik seçimden önce bu arkadaş iyi olabilir ama şoför esnafını savunamaz, masaya yumruğunu vuramaz, mücadele edemez. Ama ne dediniz Turan Altuntaş gitsin yeni bir yüz gelsin. O da sizin tercihinizdi, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ben bunu 3 buçuk sene önce kooperatifin seçiminde de söyledim, dedim ki; eğer bu arkadaş dediklerini yapsın biz aday değiliz. Eğer diyorsanız ki bugün bu arkadaş yaptı, ben yine aday değilim. Ama sonuçta burada bizim ekmeğimiz var. Diyeceğim o ki; biz bu saatten sonra ekmeğimize sahip çıkalım, birbirimize destek verelim, tek tek milletimizle gidip görüşelim, hepinizin desteğiyle beraber bu işi atlatalım.”

Turan Altuntaş: “Ekmeğimize sahip çıkalım”


Yorumlar (11)
Mustafad 1 yıl önce
Hep mağdur hep mağdur vay be :) hangi dolmus bos gidiyor çok merak ediyorum . Madem boş çalışıyor. 1 trilyon deger nasil kim tarafindan paha bicilerek bu paralar talep ediliyor. Bir ikincisi acaba yılda ne kadar kazanca ne kadar vergi veriyorsunuz. Para kazanmıyorum diyen dolmus esnafı koymustur araba iki şoför yan gelip yatarak 10 .000 altına duserse geliri ağlıyordur.
halk adamı 1 yıl önce
Savcı Sayanın Ağrıda yaptığı rol model olabilir. Ama onun için de Savcı sayan olmak gerekir.
Serko61 1 yıl önce
Boş yapma kardeş bir yıldır hem şoförler işsiz kaldı hem dolmuşlar çok değer kaydetti benim merak ettiğim sen bugüne kadar kaç kişiye ekmek kapısı açtın yada kime ne faydan oldu, kesin sırtını devlete dayamış salla başı al maaşı yani memursun..
Tahsin 1 yıl önce
Sizide gördük, sadece siyaset yaptınız, pardon mevcut siyasetin yalakalığını, herkez biliyor
FERŞAD 1 yıl önce
Bir siz eksiktiniz oki çok güçlü bu şöforlet belediye başkanlığına aday olsunlar nedir aldınız trabzonu rehin herşeye karşısınız arabanız trilyona satarsınız türkiyenin en pahalı yolcu taşırsınız
Hasan 1 yıl önce
ilk yapmanız gereken iş berbat yönetilen ekonomiye karşı oy kullanmak. Yoksa benzin sürekli zam yer. Millet aç kaldı. Dolmuşa para veremez artık. Millete oy verin millete
erdi61 1 yıl önce
yalana bak hanki dolmuş 5 kışı taşıyo o yüzdenmi duraklarda insanlar yığılı 10 3 30 gidiş 30 geliş turda 60 lira 15 atsa 1000 lira milleti körmü sanıyosunuz yalandan ağlıyorsunuz
Ömer 1 yıl önce
Sanırım kaçan balık yiri oluyor daha önce kim vardı o koltukta merak ettim
kamil 1 yıl önce
Gülerken kaybettiklerinizi, Ağlayarak geri alamazsınız,
arif efendi 1 yıl önce
Rayli sistem hakkinda ne dusunuyorlar. Merak ettim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@