7m


7m

hyundai

TTSO'ya önemli ziyaret! "Trabzon-Kıbrıs uçak seferleri..."

TTSO Başkanı Hacısalihoğlu, "Trabzon'dan Kıbrıs'a da direkt seferlerin koyulmasını istiyoruz" dedi.

Trabzon 01.02.2022, 09:55 01.02.2022, 10:08
TTSO'ya önemli ziyaret! "Trabzon-Kıbrıs uçak seferleri..."

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon'a Körfez ülkeleri ve Avrupa'dan direkt tarifeli seferlerin ve charter uçuşlarının artırılması, KKTC'den de direkt seferlerin başlatılması gerektiğini söyledi.

Corendon Havayolları Charter Müdürü Umut Okutan, Yer İşletme Müdürü Atilay Batu ve Novotel Trabzon Genel Müdürü Cem Bora Sevim, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu'nu ziyaret etti. Corendon Havayolları yetkilileri, ileriye dönük yurt dışı uçuş planlamaları kapsamında Trabzon'a geldiklerini belirterek, şirketin faaliyetleri ve operasyonları hakkında bilgi verdi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon'a yurt içi ve yurt dışından direkt uçak seferlerini artırmak için çalıştıklarını belirterek, "Trabzon'un ve bölgemizin yerli ve yabancı turist potansiyeli hepimizin malumu. Pandemi sonrası 2021 yılında hareketlenen turizmin, bu yaz sezonunda çok daha artacağını ön görüyoruz. Amacımız Körfez ülkeleri ve Avrupa'da gurbetçilerimizin yaşadığı bölgelerden Trabzon'a tarifeli direkt seferlerin ve charter seferlerinin sayısının artırılması. Özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile bölge arasındaki yoğun talebin de dikkate alınarak Kıbrıs'a da direkt seferlerin koyulmasını istiyoruz" dedi.

"Trabzon-Kıbrıs uçak seferlerinin koyulmasını istiyoruz"


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@