TSYD Trabzon Şubesİnden Anlamlı proje: Uzak köylerdeki çocuklar, spor tesisleriyle buluşuyor

TSYD Trabzon şubesi, uzak köylerdeki çocuklar için proje hazırladı.

Trabzon 23.10.2019, 12:06
TSYD Trabzon Şubesİnden Anlamlı proje: Uzak köylerdeki çocuklar, spor tesisleriyle buluşuyor

Trabzon’un uzak köylerinde, bazıları kent merkezlerini hiç görmemiş olan çocukları, çoğu olimpik ölçülerde olan spor tesisleriyle tanıştırmak, gün boyu hem gezi, hem de bilgi ve eğlence amaçlı etkinliklerle yeni hedefler çizmeleri konusunda katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şubesi tarafından hazırlanan proje start alıyor. Merkezdeki spor tesislerini gezip Trabzonsporlu futbolcularla bir araya gelecek ve çeşitli etkinliklerle keyifli günler geçirerek olan çocuklara sürpriz hediyeler de verilecek.
 

İçişleri Bakanlığının himayesi ve Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün desteği ile gerçekleştirilecek olan “Uzak Köylerdeki Çocuklar, Spor Tesisleriyle Buluşuyor” adlı projeye büyük önem verdiklerini ifade eden TSYD Trabzon Şube Başkanı Selçuk Kılıç, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte İl Müdürü Birdal Öztürk’ü ziyaret etti. Öztürk, “Son derece anlamlı bir proje, biz de her türlü katkıyı vererek bu projeyi destekleyeceğiz” dedi.
 

“Hem spor, hem de sosyal sorumlulukla alakalı görevimizi buluşturarak faydalı bir çalışmaya imza attığımızı düşünüyoruz” diyen Başkan Selçuk Kılıç, ise şunları söyledi: “Karadeniz'in yüksek kesiminde eğitim öğretim gören ve bazıları deniz dahi görmeyen öğrencilerimiz var. Bu çocuklar, bu proje ile Avrupa Gençlik Oyunları, Karadeniz oyunları gibi önemli spor organizasyonlarına imza atan kentte yer alan spor tesislerini tanıma imkanı bulacak. Uzman antrenörler eşliğinde tesisleri gezecek öğrencilerin ufuklarında sporla alakalı bir şeylerin yeşermesini arzu ediyoruz. 5 ay sürecek projede öğrenciler ayrıca Trabzonspor Kulübü'nü de ziyaret ederek futbolcularla bir araya gelme şansı yakalayacak. Şimdiden çocuklarla bir araya gelmenin heyecanını yaşıyoruz.”

Başkan Kılıç, "Çocuklar bizim geleceğimiz. Onların mutluluğu, bizim de mutluluğumuz. Projeyi adeta sahiplenen İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya teşekkür ederiz. Ayrıca her konuda bize destek veren İl Müdürümüz Birdal Öztürk'e de teşekkür ederiz." ifadesini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Burhan TAYAR 2 yıl önce
Çok güzel bir proje teprik ediyorum. Yomra Maden Ortaokulunun da bu projeye dahil edilmesini istiyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@