banner491

Trafik var trafik ışığı yok!

Yenileme çalışmaları için geçtiğimiz günlerde sökülen trafik ışıkları, üzerinden günler geçmesine rağmen takılmadı.

Trafik var trafik ışığı yok!
banner492
banner432

Haber61 / Haber Merkezi / Whatsapp İhbar Hattı 

Trabzon'un en işlek caddelerinden biri olan Tanjant Caddesi'nde trafik ışıklarının kaldırılması hem yayalar hem de çocuklar için büyük tehdit içeriyor.


Birkaç gün önce Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı tarafından yaya geçidi ve trafik ışığı yenileme çalışmaları başlatıldı. 

Whatsapp ihbar hattımıza gelen bilgiler doğrultusunda, çalışmalar kapsamında trafiğin en işlek olduğu caddelerden birisi olan Tanjant Caddesi'nde yaya geçidi ve trafik ışığı yenileme çalışmaları sürüyor. Birkaç gün önce yenilenmek amacıyla trafik ışıkları yerlerinden söküldü ve takılması planlanan yeni yerleri belirlendi. Ancak  trafik ışıklarının olmaması, yayalar ve okula giden çocuklar için büyük tehdit oluşturuyor. Evlerine gitmek üzere okuldan çıkan çocuklar ile yayaların kontrolsüz trafikte karşı caddeye geçme telaşı böyle görüntülendi.

Trafik var trafik ışığı yok!

Konu hakkında şikayette bulunan bir vatandaş, "Karşı sokakta Cudibey İlköğretim Okulu bulunuyor ve bu çocuklar her gün bu caddeyi kullanıyor. Trabzon trafiğini de herkes biliyor. Eski lambaları söktüler, yeni lambalar için yer açtılar ama günler geçti hala takan olmadı. Allah göstermesin birisinin çocuğuna araba çarparsa bunun hesabını kim verecek? Burada üst geçit de yok. Belediyeyi aradık, trafik şubeyi aradık kimse ilgilenmiyor" diye rahatsızlığını dile getirdi.

Konuyla ilgili bilgi almak istediğimiz Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı yetkililerine ulaşamadık.

Yetkililerden konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor. 

Trafik var trafik ışığı yok!

Trafik var trafik ışığı yok! 
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 17:08

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdoğdulu
Erdoğdulu - 3 yıl Önce

50 metre ilerisin de ve 50 metre gerisinde trafik ışıkları var zaten bence oranın ortadan kapatılıp yaya geçişinin de engellenmesi lazım

firtina61
firtina61 - 3 yıl Önce

Trafik isiklarinin olmasi hic bir seyi degistirmiyorbmalesef. Her sene oldugu gibi gecen senede turkiyeye gittim yayaya yesil olan isiktanbkarsiya grcmeye calistim az kalsin arabanin altinda kaliyordum. Malesef turkiyemizde trafik kurallari sifir

erdal baytar
erdal baytar - 3 yıl Önce

sayın erdoğdulu o alanda bulunan tüm ışıklar kaldırıldı nedeni bilinmiyor zaten haberde de dendiği gibi belediye ye ulaşan 40 rekat şükür namazı kılıyor. AK PARTİ belediecilikte TRABZON'da sınıfta kaldı

banner441

banner472