Trabzon’un koronavirüs raporu! İşte günün rakamları

Trabzon’da koronavirüste günün rakamları belli oldu.

Trabzon 08.04.2020, 23:29 08.04.2020, 23:39
Trabzon’un koronavirüs raporu! İşte günün rakamları

Haber61 – Haber Servisi – Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkilerken Türkiye’de de vaka sayıları artmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada bugün 24 bin 900 test yapıldığı ve bunların 4 Bin 117’sinin pozitif çıktığı, 87 kişinin hayatını kaybettiği ve 264 kişinin iyileştiği belirtildi. Toplamda ise test sayısının 247 Bin 768, toplam vaka sayısı 38 Bin 226 ve toplam iyileşen sayısı Bin 846 oldu.

TRABZON’DA DA SAYI ARTIYOR

Haber61’in edindiği son bilgiye göre Trabzon’da bugün 126 koronavirüs testi yapıldı ve bu testlerin yaklaşık olarak 15’i pozitif çıktı.

Böylelikle Trabzon’da toplamda vaka sayısı yaklaşık 140 oldu.

Toplam test sayısı ise yaklaşık olarak 1861’e ulaştı.
 

Yorumlar (11)
İbraam 10 ay önce
Hükümet hala batırdığı ekonomi dahada batmasın derdinde, Bilim kurulu ısrarla tam tecrit, yani sokağa çıkma yasağı diyor, tek akıl ise kademeli önlemle , kademeli ölün diyor...
Elif Yılmaz 10 ay önce
Sokağa çıkma yasağı tabbi ki büyük önlem olurdu. Dünyanın bir çok ülkesi bunu süs olsun diye yapmadı. Virüsün yayılma hızını kesmek için tabii ki yok etmek için ya da tedavi için değil. Aksi takdirde arkası çığ gibi geliyor ve işin içinden çıkılamaz hale geliyor.Bu virüsün en büyük handikapı yayılma hızı.
En çok vakanın olduğu iller çalışan sayısının çok olduğu iller.Bu da sorunun kökeni hakkında epey bilgi veriyor.
61@61 10 ay önce
Dostum senin derdin ne şu durumda bile oy devşirmek mi ya aklınız basmıyor sokağa çıkma yasağını çocuk oyuncağı sanıyorsunuz yada art niyetlisiniz beğenmiyorsan git ABD yeinsan azcık utanır
Jaja 10 ay önce
Kaç gün tam karantina? 5-10-20? Bu süre sonunda hastalık bitmişmi olacak? Bitmezse eğer bu sefer kimseyi evde tutamazsın ve 70-80 li rakamları mumla ararsın. Laf olsun diye konuşmaya gerek yok. Ölümden ve öldürmekten korkuyosan evden çıkma yeter..
Hasan 10 ay önce
İbraam asalak gibisiniz Bi düşün şu ülkenin yakasından artık...
yakun 10 ay önce
Trabzon' da 1861 test, ne olur 1861 testten? Eğer bu salgının önüne geçilmek isteniyorsa; test yapmak için tüm hazırlıklar yapılacak sonra da yeteri kadar gün sokağa çıkma yasağı ilan edilerek herkese test uygulanıp virüs bulaşmış kişiler tespit edilerek gerekli önlemler alınacak.
T61 10 ay önce
İl bazında 1 haftalık yasak konulabilir.
Testleri arttırıp önlem alınırsa önüne geçilebiliriz.
Yoksa uzar gider bu iş 1aydır evdeyiz ama daha kaç ay millet evde oturacak??Hava ısınınca nasıl olacak? Ekonomi bu şekilde de etkileniyor..
Yavuz 10 ay önce
Bu ne hal arkadaslar bu ulkeyi begenmeyen gitsin amerika.ispanya almanya italyaya istediginiz yere gidin ama yeterki rahat durun.corona virusden daha tehlikelisiniz.dusun bu ulkenin yakasindan..
samet 10 ay önce
zurnaci
Rıfat 10 ay önce
1,5 ay önce 16 Karantina Merkezinden biri olarak ilan edilen Kasustü hastanesinde testlere 5 nisan pazar günü başlanabildi, 5 nisana kadar ancak KTÜ Farabi de kısıtlı şartlarla covit-19 testi yapılabiliyordu. Sağlık bakanlığı çok başarılı çok.
Bu kafayla durdurmak çok zor, Türkiye dünya da ilk 5 ülkeyi zorluyor. Hâlâ millet birseyin farkında değil. Çin de 3 ay sıkı karantina yapıldı, biz hala laylaylom.
isko 10 ay önce
bunlar ne yapiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@