banner526

banner533

banner513

Trabzonlu kadına Alman zulmü

  Kanser hastası 60 yaşındaki Sevim Karabina, Almanya'nın Düsseldorf Havalimanı'nda, yeşil pasaportu olmasına rağmen yanında para ve dönüş bileti olmadığı gerekçesiyle 17 saat sandalyede bekletildi.   Almanya'nın Siegen kentinde yaşayan çocuklarını ziyar

Trabzon 23.12.2015, 14:34
Trabzonlu kadına Alman zulmü
 
Kanser hastası 60 yaşındaki Sevim Karabina, Almanya'nın Düsseldorf Havalimanı'nda, yeşil pasaportu olmasına rağmen yanında para ve dönüş bileti olmadığı gerekçesiyle 17 saat sandalyede bekletildi.
 
Almanya'nın Siegen kentinde yaşayan çocuklarını ziyaret etmek için kızıyla Trabzon'dan Düsseldorf Havalimanı'na gelen hususi damgalı (yeşil) pasaport sahibi Sevim Karabina (60), yanında yeterli para ve dönüş bileti olmadığı gerekçesiyle Alman sınır polisi tarafından sandalyede 17 saat bekletildi.
 
2-277.jpg
 
Pazar günü saat 17.40'ta Düsseldorf Havalimanı'na gelen kanser hastası ve yüksek tansiyon rahatsızlığı bulunan Karabina, pasaport kontrolü esnasında polis tarafından alınarak havalimanında bir sandalyeye oturtulup 17 saat nezaret altında tutuldu.
 
3-127.jpg
"PARA ÜZERİNİZDE DEĞİL"
 
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Karabina, kızıyla birlikte seyahat ettiği için üzerinde fazla para taşıma ihtiyacı hissetmediğini belirterek, "Yanımdaki 50 Euro'yu polise gösterdim ama yeterli bulmadı. Yanımda kızım vardı ve paramız ondaydı. Ondaki parayı da 'herkesin parası kendi üzerinde olur' diyerek kabul etmediler" dedi.
1-752.jpg
 
"AÇ SUSUZ BEKLETTİLER"
 
Bir süre çocuklarıyla hasret giderip akrabalarını ziyaret ettikten sonra uygun bir tarihe dönüş biletini almayı düşündüğünü ifade eden Karabina, "Ne Almanca ne de İngilizce biliyorum. Uçaktan inen bir akrabamız bana tercüman olmak istedi ama polis onu da kabul etmedi. Kızım şaşkınlıktan ne konuşacağını bilemedi. Beni içeri aldılar, bir odadaki sandalyeye aç, susuz oturttular" şeklinde konuştu.
 
TÜRKLER YARDIM ETTİ
 
Karabina, yaşadıklarını anlatırken, "Bu durumdan kurtulmak için sabaha kadar ağlayarak dua ettim. Orada çalışan Türkler halime acıyarak benim için dışarıdan yiyecek getirdiler. Sürekli kullanmam gereken tansiyon haplarımı ise tuvaletteki lavabodan aldığım suyla içmek zorunda kaldım" ifadelerini kullandı.
 
Annesi Sevim Karabina'yı karşılamak için havalimanına gelen Ekrem Karabina (30) ise annesinin her yıl Almanya'ya geldiğini, çocuklarını ve akrabalarını ziyaret ettiğini belirterek polisin bu davranışına anlam veremediğini söyledi.
Yorumlar (2)
Murat 5 yıl önce
Gavur adi üzerinde
Irfan 5 yıl önce
Hanim efendi Almanyada darbe yapacakmis onun icin göz hapsine alinmos ayrica yaninda 14 li varmis bu ülkenin bir vatandasi olarak utaniyorum hep kendime sorarim 36 yildir almanyadayim acaba ben buraya neden isinamadim neden evim diyemiyorum Iste size ve bana cevabi bu yüzden ( darum) hemde bizim siloganimiz bize her yer trabzon yok asla degil

Gelişmelerden Haberdar Olun

@