banner526

banner533

banner513

Trabzon’dan seslerini duyurdular Türkiye 1.si oldular

Trabzon Ortahisar İskenderpaşa Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı e-twinning projesi olan Sevgi Barış Dostluk Treni projesi kapsamında yapılan şarkı yarışmasında Türkiye 1.si oldu. Türkiye genelinde 55 ilden 115 okulla yürütülen projenin bu ay yap

Trabzon 17.12.2015, 09:09
Trabzon’dan seslerini duyurdular Türkiye 1.si oldular

Trabzon Ortahisar İskenderpaşa Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı e-twinning projesi olan Sevgi Barış Dostluk Treni projesi kapsamında yapılan şarkı yarışmasında Türkiye 1.si oldu.

Türkiye genelinde 55 ilden 115 okulla yürütülen projenin bu ay yapılan etkinliği olan şarkı yarışmasını Trabzon'u temsilen İskenderpaşa Ortaokulu kazanmayı başardı. Söz ve müziği okulun müzik öğretmenlerinden Mihrimah Calap'a ait olan şarkıyı öğrenciler söyledi. Hem internet üzerinden yapılan oylamada hem de jüri oylamasında 1. olan İskenderpaşa Ortaokulu özgün söz ve müziğiyle projeye damgasını vurdu.

İşte o şarkı;

Sevgi Barış Dostluk Treni projesinin Öğrencilere her alanda sevgi, barış ve dostluğun önemini kavratmak, çevresine aktarmak ve bunu davranış olarak kalıcı kılmak amacıyla başlatıldığı kaydedilirken proje kapsamında hazırlanan şarkı kısa sürede sosyal medyada da paylaşılarak ilgi görmeye başladı.

Yorumlar (1)
zeki 5 yıl önce
Tanrı yok allah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@