Trabzon’dan Elazığ’a kurtarma ekibi! Çalışmalara katıldılar

AKUT Trabzon ve Rize ekipleri Elazığ’da kurtarma çalışmalarına katılıyor

Trabzon 25.01.2020, 10:38
Trabzon’dan Elazığ’a kurtarma ekibi! Çalışmalara katıldılar

AKUT Arama Kurtarma Derneği Trabzon ve Rize ekiplerinden 18 gönüllü Elazığ’da meydana gelen depremin ardından başlatılan kurtarma çalışmalarına katıldı.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde dün akşam meydana gelen depremin ardından AKUT Trabzon ekibinden 11, Rize ekibinden de 7 gönüllü Elazığ’a ulaştı. Diğer illerden gelen AKUT gönüllülerinin yanı sıra AFAD, UMKE ve Jandarma ile arama kurtarma çalışmalarına katılan Trabzon ve Rize ekibi bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor.

AKUT Trabzon Ekip Lideri Köksal Ofluoğlu, deprem olduğu bilgisini alınca hemen hazırlıklara başladıklarını ifade ederek, “Trabzon’dan 11, Rize’den 7 gönüllümüzle birlikte yola çıkarak olabilecek en kısa zamanda Elazığ’a ulaştık. Buradaki ekiplerle entegre olarak Maden ilçesi Gezin köyü ve Gözeli bucağındaki arama – kurtarma çalışmalarına katıldık. Dileğimiz can kaybı sayısının daha fazla artmamasıdır. Tüm gönüllülerimiz ve diğer arama – kurtarma birimleriyle birlikte görev başındayız” dedi.

Yorumlar (1)
İsimsiz 13 ay önce
11 kişi cok ya o kdr adam yollanir mi. Emniyetin önünde boş duran özel harekatı yollayın belediyede boş oturan kollu kuvvetli adamları yollayın kepçe operator yollayın itfaiye yollayın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@