7m


7m

hyundai

Trabzon’da yarın okullar tatil mi? Trabzon Valiliği'nden resmi açıklama geldi

Trabzon’da 16.03.2022 Salı günü yani yarın okullarda kar tatili olacak mı?

Trabzon 15.03.2022, 21:38 15.03.2022, 22:25
Trabzon’da yarın okullar tatil mi? Trabzon Valiliği'nden resmi açıklama geldi

Haber61 - Haber Servisi / Trabzon’da 14 Mart Pazartesi ve 15 Mart Salı günü alınan kararlar ile okullar tatil edilmişti.

Kar yağışı nedeniyle alınan bu kararlar sonrası Trabzon genelinde eğitime ara verilmişti.

Öğrenciler ve veliler 16 Mart Çarşamba günü yani yarın da okulların tatil olup olmadığı konusunda araştırma yapmaya başladılar.

Haber61’in edindiği bilgilere göre Trabzon’un merkez ilçesi Ortahisar’da okullar yarın eğitim ve öğretime devam edecek.

Diğer İlçeler ise bulundukları şartlara göre kararlar alınıp kamuoyu ile paylaşıldı.

Trabzon Valiliği'nden de bu konuda açıklama geldi.

Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada "Olumsuz hava ve yol şartları nedeniyle ilimize bağlı Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Şalpazarı ve Tonya ilçelerimizde tüm kademelerdeki eğitim kurumlarında eğitim öğretime 16.03.2022 Çarşamba günü bir gün ara verilmesine; ayrıca engelli ve hamile olan kamu görevlilerinin idari izinli sayılmasına; Araklı, Arsin, Of, Sürmene ve Yomra ilçelerimizde ise aynı gün sadece taşımalı eğitime bir gün ara verilmesine karar verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.


Yorumlar (2)
yiğit 4 ay önce
ortahisar tatil değilde ortahisara öğrenci sadece ortahisardanmı geliyor, bu nasıl bi düşüncesizlik. benim çocuğum maçkadan nasıl gelecek oraya, devamsız yazılsa iftihar belgesi alma hakkını kaybetmiş olacak, böyle saçmalıkmı olur bu çocukların emeğine yazık değilmi eyy vali
insan 4 ay önce
eğer çocuğunuz puanlı girilen bir liseye girmemişse geriye kalan ilkokul, ortaokul ve liseye zaten oturduğu çevre içinde gitmesi gerekiyor ''adrese dayalı sistem'' gereğince :))) eee tabi eğer başka okula gitmesi için adresini farklı bir yer göstermediyseniz :))))))))))))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@