7m


7m

hyundai

Trabzon’da son bir haftada neler oldu? 14 Bin kişi hakkında işlem yapıldı...

Trabzon’da İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri son bir haftada yaklaşık 14 bin kişi hakkında inceleme yapıldı.

Trabzon 10.07.2018, 11:25 10.07.2018, 13:08
Trabzon’da son bir haftada neler oldu? 14 Bin kişi hakkında işlem yapıldı...

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri 01-08 Temmuz 2018 tarihleri arasında Trabzon genelinde yaklaşık 14 bin kişi hakkında inceleme yapıldı.

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;

Emniyet Müdürlüğümüz ilgili birimlerince; 01.07.2018-08.07.2018 tarihleri arasında Emniyet Müdürlüğümüzce; yaz aylarının başlaması ve turizm sezonunun açılması ile birlikte vatandaşlarımızın ve İlimize gelen yerli ve yabancı turistlerin rahat ve güvenli bir şekilde tatillerini geçirebilmeleri için, özellikle akşam saatlerinde, yoğunlukla park ve bahçelerde, yürüyüş güzergâhlarında, kamuya açık alanlarda ve vatandaşlarımızın sosyal faaliyetlerinin bulunabileceği yerler ile suç işlenebilecek mahallerde ve suç islemeye müsait şahısların bulunabileceği alanlarda, İlimiz merkezli TEM, Asayiş, Çocuk, KOM, Narkotik, Trafik, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube birimlerimiz görevlilerinin bizzat katılımıyla, ilçe Emniyet ekiplerinin ve personelinin de iştirakiyle;

Başta sahil bandında bulunan Of, Vakfıkebir, Beşikdüzü, Araklı, Sürmene, Arsin, Yomra, Akçaabat, Çarşıbaşı ilçelerimizde ve ilimiz merkez sahil bandında dahil olmak üzere, her gün belirli aralıklarla yapılan denetim, kontrol ve uygulamalar neticesinde toplam;

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Faaliyetleri kapsamında gözaltına alınan 28 şahıstan; 13 şahsa adli işlem yapılmış ve çıkarıldıkları adli makamlarca, 8 şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış, 5 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. 2 şahsın ise gözaltı işlemleri devam ederken 4 şahsın ise Bursa, Giresun, Ankara, Bayburt, İl Emniyet Müdürlüklerine sevki sağlanmıştır.

Fuhuşla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar ile ilgili yapılan denetim ve kontrollerde 42 TC. Vatandaşı bayan alınarak her birine Kabahatler Kanunu kapsamında (Çevreye Rahatsızlık Vermekten) işlem yapılmıştır.

İlimizde genelinde yapılan asayiş denetim ve kontrollerinde ise; Toplam (13906) şüpheli şahsın incelenmesi yapılmış, 471 Yabancı uyruklu şahısın denetim ve kontrolü gerçekleştirilmiş, 8 Adet ruhsatsız tabanca, Bu tabancalara ait 81 adet mermi, 9 Adet kurusıkı tabanca, 662,37 Gr. Kubar Esrar, 43,62 Gr. Toz Esrar, 1,38 Gr. Skunk olmak üzere toplam 707,37 Gr. Uyuşturucu Madde, 544 Kök Hint Keneviri, 4,5 Adet Sentetik Ecza, 20 Adet Ecstasy Hap, 5898 Paket kaçak sigara, 135 Lt. Kaçak İçki, 1 Adet Çalıntı Cep Telefonu,3 Adet Hacizli araç yakalanmış, 2 Adet Delici Kesici Alet ele geçirilmiştir.

Ayrıca; Yabancı uyruklu (6) şahsa fuhuş ve diğer suçlardan sınırdışı işlemi başlatılmış, Değişik suçlardan arama kaydı olan (102) şahıs yakalanmış, Kayıp olduğu bildirilen (4) şahıs bulunmuş, 4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zaralarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanuna muhalefetten (1) işyeri, İnternet Kafede küçük yaşta çocuk bulundurmaktan (1) işyeri olmak üzere toplam 2 işyeri hakkında yasal işlem başlatılması sağlanmış, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’ndan başta vatandaşın huzurunu bozan, kamu düzeni ve güvenliğine aykırı hareket eden (55) şahsa işlem yapılmış,  İşyerinden ve Kurumdan Hırsızlık, Dolandırıcılık, Fuhuş, Uyuşturucu ve 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet başta olmak üzere toplam (34) olay aydınlatılmış ve  (37) şüpheli şahıs yakalanmıştır. İlimiz merkez ve ilçelerinde okul çevrelerinde bulunan 279 adet park ve bahçelerin ise denetimi sağlanmıştır.

Trafik ekiplerimizce yapılan denetimlerde ise; Toplam (6.308) araç ve sürücüsü kontrol edilmiş, 978 araç sürücüsüne toplam 254.597 TL cezai işlem uygulanmıştır. Yapılan denetimlerde 161 araç trafikten men edilmiştir. Çevreye rahatsızlık veren, gürültü çıkaran, abartı egzoz kullanan 51 araç sürücüsüne, Ticari araç denetimlerinde ise 77 araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı düzenlenmiştir.

Bu kapsamda; Emniyet kemeri denetiminde 1.801 araç, Şehirlerarası Otobüs Şoförü ve Takoğraf denetiminde 412 araç, Motosiklet denetimlerinde 178 araç, Yolcu taşıyan araç denetiminde 430 araç, Yük Taşımacılığı yapan araçların denetiminde 845 araç, Alkol denetimlerinde 1.012 araç kontrol edilmiştir. Alkollü olduğu tespit edilen 24 araç sürücüsüne cezai işlem uygulanmıştır. Radarlı hız denetiminde ise 102 araca işlem yapılmıştır.


Yorumlar (3)
Trabzon 4 yıl önce
Son 1 haftada duyduğum tek ses egzoz sesi. Neden hâla önlem alınmıyor? Neden gereken cezalar verilmiyor ? Gecenin 1inde ben egzoz sesi duymak zorunda mıyım ? Bu araçlar trafikten men edilip sürüclerinin ehliyetlerine el konulması lazım.
muzaffer 4 yıl önce
bizim mahallede mobilet, çöp kamyonu, egzoz sesi, apaçi müzikleri ne ararsan mevcut.
ŞEHZADE 4 yıl önce
Trabzon eski Trabzon değil bu bir gerçek.Trabzon a dışarıdan yabancı girdikçe gelenekleri ve örf ve adetleri değişmeye başladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@