banner556

Trabzon’da sokağa çıkma yasağında kaç kişiye ceza uygulandı?

Trabzon Emniyet Müdür Yardımcısı Kazım Günay Demiralay, sokağa çıkma yasağının raporunu Haber61’e açıkladı

Trabzon 05.12.2020, 13:44 05.12.2020, 14:37

Trabzon Emniyet Müdür Yardımcısı Kazım Günay Demiralay, sokağa çıkma yasağında son durumu Haber61 canlı yayınında aktardı.

İl genelinde geniş önlem alındığını aktaran Demiralay  “Dün akşam başlayan sokağa çıkma yasağından şehrimizin 3 ana arterini kolluk kuvvetlerimizle tutmuş bulunmaktayız. Amacımız vatandaşın evde kalmasını sağlamak ve bulaşı en aza indirmek. Var gücümüzle çalışıyoruz, evlerinde kalan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çok ciddi anlamda yasağa uyuldu. Başta sağlık çalışanlarımıza, kolluk çalışanlarımıza ve diğer kurumlarımızın çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Emniyet Müdür Yardımcısı Demiralay, kısıtlamalara başlanan ilk günden bugüne kadar olan raporu da Haber61’e açıklayarak  “Kış sonrası başlayan kısıtlamalarla ilgili il genelinde bugüne kadar 4740 kişiye ceza uyguladık. Kurallara uymayan, mesafe kuralına uymayan, maske takmayan kişilere ceza kesmek zorunda kaldık. Dün geceden şu ana kadar ise 27 vatandaşımıza ceza uyguladık.” İfadelerini kullandı.


Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği noktaların açık olduğunu hatırlatan Demiralay “Genelge doğrultusunda vatandaşlarımız ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürüme mesafesindeki marketten, fırına gidebilirler. Yine eczanelerden de ilaçlarını tedarik edebilirler. Kısııtlamalardan muaf olan kişiler de ihtiyaçlarını karşılamak için çıkabilirler” şeklinde konuştu.

Son olarak vatandaşlara evde kalmaları için çağrıda bulunan Demiralay “Sağlık çalışanlarımız kolluk kuvvetlerimiz gibi vatandaşlarımızın da elinden geleni yapmasını istiyoruz. Bütün bu kışlamaların nedeni vatandaşımın can sağlığı için. Bu günlerde evde kalalım. İnşallah baharın gelmesiyle bu beladan kurtuluruz. O zaman hep beraber inşallah sokağa çıkarız, eğleniriz.” dedi.

Haber61 Haber Servisi
 

Yorumlar (6)
BenDeniz 2 ay önce
Akp çok iyi yapıyor bu millete hiç üzülmüyorum ceza kessin aç bıraksın istediğini yapsın eve hapsetsin çok iyi yapıyor! Bu da ceza ekonomisi üretemiyorsan sömüreceksin aynen şu anda yaptığı gibi. Akp dönemlerinde her şey dört dörtlük olsa bile TrabzonSporun şampiyonluklarını çaldıkları için çalanlara pirim verdikleri için o şehirden onlara oy çıkmaması gerekir çıkıyorsa verenlere çok iyi yapıyorlar.
Isim yok 2 ay önce
Sorsan yasak var ama calisanlar da var biseyi merak ediyorum kendisi evden cikmayip elemanlar her yeri gezsin diye özel izin alan patrona ne deniyor bilenler cevap yazabilir mi
Trabzonlu 2 ay önce
Değerli vatansever yöneticiler, turistler sokaklarımızda fink atıp, plajlarda denize girerken hiç vicdanları rahatsız olmuyor mu.
Murat 2 ay önce
Var gücünüzle milletin iki kulunda gözünüz
Eve hapis edilenlerin isi yokmu neyin fedakarligini yapiyoruz anlayana ask olsun 2 ay önce
ysn 2 ay önce
valla bugünden beri arabalar bir oyana bir buyana normal zamandan farksız acaba kime yasak var çok merak ediyorum. yoksa geçenlerin hepsinin izni mi var

Gelişmelerden Haberdar Olun

@