alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzon’da şok iddia! 10 Kasım’da Türk Bayrağına saldırı

Trabzon'da Türk Bayrağı'na saldırı iddiası infial yarattı.

Trabzon 11.11.2021, 15:28 11.11.2021, 15:33
Trabzon’da şok iddia! 10 Kasım’da Türk Bayrağına saldırı

Haber61 Haber Servisi

Trabzon'un Çaykara İlçesi Maraşlı Mahallesi'nde 10 Kasım Gecesi kimliği belirsiz kişi veya kişilerce Atatürk büstünün yanındaki direklerde 10 Kasım nedeniyle yarıya indirilmiş bayraklar iplerinden koparılarak yerlere atıldığı iddia edildi.

Maraşlı mahallesi halkı ve önceki dönem İstanbul CHP milletvekili Zeki Turgut Eroğlu'nun öncülüğünde yaptırılan Atatürk büstü yanındaki Türk Bayraklarına yapılan saldırı büyük tepkilere neden oldu.

CHP Ortahisar belediye Meclis üyesi Cüneyt Zorlu yaptığı açıklamada “Trabzon’un Çaykara ilçesi Maraşlı Mahallesi’nde bulunan parkın içerisindeki Atatürk büstü yanındaki bayraklar her yıl 10 Kasım’da yarıya indirilir. Bu yıl kimliği belirsiz kişiler tarafından bayraklar kesilerek yere düşürülmüştür. Maraşlı halkı çok büyük infial halindedir ve büyük tepki göstermiştir. Bu Park Cami yanında bir par ve Atatürk büstü ile birlik ve beraberliği temsil etmesi nedeniyle her zaman mahalle halkının gurur kaynağı olmuştur. Maraşlı Mahallesi halkı ve önceki dönem İstanbul CHP milletvekili Zeki Turgut Eroğlu'nun katkıları ile yapılan bu büste ve yanındaki Türk bayraklarına yapılan saldırının faillerinin Cumhuriyet Savcılığı tarafından en kısa sürede bulunarak ceza almalarının sağlanacağına eminim “ifadelerini kullandı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Trabzon Şubesi Başkanı Cemal Verep de yaptığı açıklamada “Çaykara İlçesi Maraşlı Mahallesi'nde 10 Kasım Gecesi kimliği belirsiz kişi veya kişilerce Atatürk büstünün yanındaki direklerde 10 Kasım nedeniyle yarıya indirilmiş bayraklar iplerinden koparılarak yerlere atılmıştır.

Maraşlı mahallesi yurttaşlarınca önceki İstanbul CHP milletvekili Zeki Turgut Eroğlu'nun öncülüğünde halkın katkılarıyla Atatürk Büstü yaptırılan bir yöreden bu çirkinliği ve soysuzluğu yapacak kişilerin çıkması üzücüdür. Faillerin yetkililerce bir an önce bulunmasını bekliyoruz.

Atatürkçü Düşünce Derneği Trabzon Şubesi olarak bu işin takipçisi olacak suçluların yetkililerce yakalanıp bir an önce gerekli cezayı görmesini bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.


Yorumlar (7)
İsiyin 3 hafta önce
gerici ve bölücülerin ortak noktası Atatürk ve Türk düşmanlığıdır. Trabzon halkı bu şerefsizliğe gereken cevabı verir.
vatandaş 3 hafta önce
ne oyun içinde oyun vardır vardır da vardır burdan birşey yine chp oyunudur bence
he he öyledir. 3 hafta önce
fesli bir şebek vardı. o da cehapeliyki kesin. insan kaderini belirler. ya bu irticai faaliyetler peşinde kımıl zararlısı olarak telef olur, ya da aydınlanma yolunda türk devriminin şehidi olur.
Kadir 3 hafta önce
Ya rüzgar kesmiştir ipi yoksa Trabzon’da böyle ğayin çıkmaz.
misafir 3 hafta önce
Anıt biraz temizlik istiyor sanki
antikus 3 hafta önce
aynen anita bakildiginda Atatürk, anitina ne kadar dikkat edildigi görünüyor, bu aniti temizleyecek para yoksa belediye iban yayinlasin temizligini biz yaptiralim onlarda eger utanma varsa belki utanirlar yazik cok yazik.
Fırtına. 3 hafta önce
Çaykara gibi bir ilçemizde böyle bir şeyin olması çok şaşırtıcı.Burada bir komplo var.Üzerine gidilmeli.Böyle birşeyin en son olacağı ilçelerimizden birisi çaykara.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@