Trabzon'da Ortahisar Belediyesi personel alımı yapacak

Trabzon'da Ortahisar Belediyesi personel alımı gerçekleştirecek.

Trabzon'da Ortahisar Belediyesi personel alımı yapacak

Trabzon'da Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, basın mensuplarıyla bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Kaya, belediye olarak personel alımı yapacaklarını açıkladı.

Ahmet Kaya'nın açıklaması şu şekilde;

"Ben alımlara karışmam"

Temizlik işçisi ve garson alacağız. 35 temizlik işçisi alınacak, diğer işler için de alımlar olacak. Sürekli işçi olacak bunlar. Bir komisyon kurduk; ben alımlara karışmam. Arkadaşlarımız buradalar. Bir tane satın almacı, 2 veteriner aldık. 1 tane de hukuk işlerine arkadaşımız alınmıştır. Ben tanımıyorum. Dahilim olan tek mesele Nurdan hanımdır.

"1 tane akrabamı işe aldığım tespit edilsin..."

Ortahisar Belediye Başkanı olduktan sonra akrabalarını aldılar diyorlar. 1 tane akrabamı işe aldığım tespit edilsin, tüm Trabzon halkından özür dileyeceğim.

O kadar haksızlık yapıldı bize ki. ipe sapa gelmez iddialar yapılıyor. Allah'a havale ediyorum. Bir tane akrabam burada işe başlamamıştır.

"Personelin neredeyse yüzde 70'inin siyasilerle bağlantısı var"

Üzgünüm, bu kadar iyi niyetli bir yönetimin böyle bir suçlamaya maruz kalması konusunda üzgünüm. Zor bir şehirde siyaset yapıyoruz. Buradaki personelin neredeyse yüzde 70'inin siyasilerle bağlantısı var ve oturarak maaş alan bir sürü personel var. Her birinin bir sürü akrabası var burada. Bunlar sorgulanmamış ama paspas yapan baldızım sorgulanıyor. Türkiye'nin böyle bir sıkıntısı var.

Derdim belediyemizin verimli çalışması. Bunu hak etmediğime inanıyorum. Her şey ortadadır. Araştırın, bulun. Daha önce yönetimde olan arkadaşların çok sayıda akrabasının burada olduğunu tespit ettik.

Tasarruf genelgesi yayınlandı, belediye gelirlerinde ciddi azalma yaşandı. Birbirinden değerli işletmeler var. Eleştirilebilir ama yapandan Allah razı olsun. 212 bin TL otopark zarar ediyordu. Kar etmesi gereken işletme zarar ediyorsa ben huzurlu uyuyamam. Kentte kar etme potansiyeli varsa ben onu neden değerlendirmeyeyim?

Seyir Terası ücreti konusu

Ücretli yaptık. Kararı biz aldık ve uyguladık. 50-60 bin günlük para girişi oluyor. Orası daha nezih bir hale geldi. Ziyaret etmek isteyenler için güzel ve temiz bir yer oldu. Bu gelirlerle yoksulun, emeklimizin, ihtiyaçlımızın ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz.

"Arkadaşlarımız için de ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız"

Hepimizin önceliği evimize helal ekmek götürmektir. Bazı arkadaşlarımız arkasındaki güce güveniyor. O duruma son vereceğiz. Çalışmayana da bir yere kadar tahammül ederiz. Bu şehrin her bir kuruşu bana emanet. O bilinçte olmayan arkadaşlarımız için de ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız. Çalışana başımın üstünde yer var. İşini yap, istersen git akşam AK Parti'nin bayraklarını as. Bizim derdimiz kurumun doğru yönetilmesi.

Geldiğimiz gün mazot alamadık. Borcunuz var dediler. 750 bin TL, yanılmıyorsam, arkadaşlarımız kendi aralarında toparladılar. Araçlarımıza yakıt aldık. 3 tane makam arabasında icra var. Biz arsa satmadık arkadaşlar. 1 araç bize yeter dedim. 3 araba satalım da bozulmayacak 1 aracımız olsun dedim. 3'ünde de icra var dediler. Kıyıda köşede arsalarımız var. Sadece bu 3 araçtaki hacizi kaldırmamız için arsa vermemiz lazım. Hak etmediğimiz şekilde zarar görüyoruz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler