7m

7m

hyundai

tamfinans

Trabzon’da kuryeler eylem yaptı: Bu komik zamdan geri dönsünler

Trabzon’da Banabi şirketinin kuryeleri eylem yaptı.

Trabzon 01.02.2022, 17:22
Trabzon’da kuryeler eylem yaptı: Bu komik zamdan geri dönsünler

Haber61 - Haber Servisi / Trabzon’da faaliyet gösteren Banabi şirketinde bugün eylem vardı. Firmada çalışan kuryeler kendilerine verilen zammı yetersiz bulup iş bırakıp basın açıklaması yaptılar.

Kuryeler adına konuşan Ebubekir Şahin “ Buradaki diğer emekçi kardeşler gibi biz de bugün Banabi firmasının bizlere yapmış olduğu komik zamdan ötürü eylem için toplanmış bulunmaktayız. Bizlere Trabzon’da destek veren ve ülke genelinde destek veren bütün motorcu kurye arkadaşlar ve sivil vatandaşlara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz yemek sepeti Banabi firması çalışanları olarak yapılan bu komik zammın derhâl geri çekilmesini işçinin ve emekçinin hakkının işçiye ve emekçiye tekrar geri iade edilmesini istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Gerçekten de zor bir işin içerisindeyiz diyen şahin “Karda, kışta, yağmurda, soğukta sırtımızda damacanalarla birçok kat yukarı doğru çıkıyor, iniyor insanları arıyor, ulaşamıyor hem bedenen hem de psikolojik olarak çok yorulan bir işteyiz. Devletin bir an önce bu işe el koyup bizim maaşlarımızı asgari ücretin en az %30 üzerine çıkartmalıdır. Çünkü biz eğer böyle bir maaş isteseydik gider herhangi bir yerde garsonluk yapar bir otelin lobisinde de oturabilirdik. Bizim daha fazla paraya ihtiyacımız var daha ağır şartlarda çalışıyoruz ve hakkımızı alana kadar da hiçbir zaman durmayacağız mücadeleye devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Trabzon Motokuryeler Federasyonu başkanı Ömer Aydın da yaptığı açıklamada “Bu meslek gerçekten zor bir meslek. Hayatını kaybeden kardeşlerimiz oluyor, yaralanan kardeşlerimiz oluyor. İki teker üstünde yazı, kışı, soğuğu, yağmuru ve çamuru zor bir meslek. Bunun için gerçekten devletin de el atmasını istiyoruz emekçi kardeşlerimize. Şunu da belirtmek istiyoruz burada biz hem esnafa karşı hiçbir zerre kadar bir garezimiz zerre kadar bir düşmanlığımız yok. Büyük firmalara karşı da aynı şekilde sadece emekçilerin hak edişini talep ediyoruz, hak edişini versinler. Bu arkadaşlarımız bu kadar emeğin içinde bu kadar zor şartlar altında mücadele veriyor bir zahmet bu işe el atılsın istiyoruz.” İfadelerini kullandı.


Yorumlar (5)
başkan 4 ay önce
kuryeler soldan değil sağdan sollar.. banabir trafik kurallarını hiçe saymayan bir kurye lütfen ..
VATANDAŞ 4 ay önce
HAKKINIZI ARAKEN Kİ HASSASİYETİNİZİ TRAFİKTE DE GÖRMEK İSTERİZ DOĞRUSU
SİNAN 4 ay önce
kardeşim bu kuryeler ne trafik kuralı tanıyor nede saygıları var kimseye defalarca kaza atlattılar bize yollarda. bide haklıymış gibi kafa tutuyorlar eşkiya gibi. çok hızlı ve tehlikeli hareketler yapıyorlar yollarda geceleri yemek getiriyorlar apartmanlara koşa koşa botlarıyla gecenin 2 sinde merdivenlerden inip insanları rahatsız ediyorlar. evet çok haklısınız devlet el atsın bunlara düzene soksun.
COVANNİ 4 ay önce
YOL YOK ZORLA DİĞER ARAÇLA ARAM GİRİYOR SÜRTECEK BİZE DİYE YOL AÇIYORUZ BU TERÖRİSTLERE.
samet61 4 ay önce
herkes de tutturmuş asgari ücretle gider otel lobisinde otururum, yok elime pas pas alır yerleri süpürürüm. git bul o zaman ! bu sözü günde 50 kere işitiyorum sıktı artık. sevmiyorsan işini bırak beğenmiyorsan yapma. şaka gibi yeminle

Gelişmelerden Haberdar Olun

@