banner556

>

Trabzon’da koronavirüs raporu! 1 vaka daha

Trabzon’da koronavirüs vaka sayısının 1 kişi artarak 21’e yükseldiği öğrenildi.

Trabzon 27.03.2020, 17:35 27.03.2020, 17:42
Trabzon’da koronavirüs raporu! 1 vaka daha

Haber61 – Haber Servisi – Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Kovid-19 salgını ile mücadele tüm hızıyla sürüyor.

Türkiye’de de her gün yeni tedbirler devreye sokulurken vaka sayıları ve hayatını kaybeden vatandaşların sayısı gün geçtikçe artıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’de hasta sayısının 3 Bin 629, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 75 olduğunu açıklamıştı. 

TRABZON’DA 1 VAKA DAHA

Trabzon’da Pandemi hastanesi olarak ilan edilen Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bugüne kadar 20 pozitif vakanın olduğu öğrenilmişti. Edinilen son bilgiye göre 1 kişi de daha Kovid-19 tespit edildi. Böylelikle Trabzon’da kovid-19 bulaşan vaka sayısı 21 oldu.

400’ÜN ÜZERİNDE

Virüs bulaşan kişinin Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındığı ve temas halinde olduğu çevresinde de karantina altına alınanlar olduğu öğrenildi. Daha önce Trabzon’da 400 kişinin 14 gün kuralı kapsamında kontrol altında olduğu ve bu yeni gelişme ile birlikte bu sayının 400’ün biraz üzerine çıktığı gelen bilgiler arasında.

YETKİLİLER UYARIYOR: EVDE KALIN

Kovid-19 salgını kapsamında tedbirler en süt düzeyde alınırken yetkililer vatandaşlara çok çok zorunlu haller dışında evlerinde kalmaları konusunda uyarılar yapıyor. Hastalıkla mücadelede sosyal mesafenin önemine vurgu yapılırken 2 kişiden fazla bir arada olunmaması gerektiği belirtiliyor. Hastalıkla ilgili belirti gösterdiğini düşünenlerin ise 184 ve 112’den yardım istemelerinin önemli olduğuna dikkat çekiliyor. 

Yorumlar (7)
Vatandaş 11 ay önce
Yurt dışından gelip bunca açıklamaya rağmen hale 14 gün kuralına uymayan soysuzlar var hala yazık
Kantıncı 11 ay önce
Lutfen marketlere dezenfekte. Surwklı yapılmalı gırıa cıkıslarda dezenfekte edılmesı gerek.
İsimsiz 11 ay önce
Durumumuz çok çok kötü. İtalya'da beter olacağız. Kimse evde durmuyor. Yaşlılar Fink atıyor inanmayanlar hala var. Acilen 1 hafta sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli.!! Her sokağa ekip arabası içinde en fazla iki polis. Gerekirse şehir havadan ilaclanmali yerden yikanmali. Ambulanslar sağlık personeli hazır kıta beklemeli. Evinde ateşi çıkan öksüren kim varsa hemen müdahale edilmeli. Yoksa Türkiye için acı son.
RUSTEM AĞA 11 ay önce
SAYIN SAĞLIK BAKANIM,

SİZİN BİLGİNİZ İLMİNİZE GÜVENİYORUM FAKAT HER NE KADAR CAHİL BİRİSİ OL SAMDA YAŞ OLARAK SİZDEN BÜYÜĞÜM YANİ TECRUBEM SİZDEN FAZLA
BU DURUMDA EN ZOR GÖREV SİZDE OLDU ĞUNU BİLİYORUM ALLAH KUVVET VERSİN DİYECEĞİM ŞUKİ BİRAZ İNSİYATİFİ ELİ NİZE ALMANIZ LAZIM.GÖRDÜĞÜNÜZ GEREK LERİ HEMEN AMA HEMEN YERİNE GEDİRME NİZ LAZIMDIR.
SAYIN FATİH ALTAYLININ İLERİ SÜRTÜ ĞÜ BENİM DE YÜREKDEN KATILTIĞIM ATATÜRK HAVA ALANINI KORANA VÜRÜS MERKEZİ YAPILMASI ÇOK SAĞLIKLI OLA ÇAĞINA İNANIYORUM. ALAN BÜYÜK VE KORUNAKLI HEMEN İNCELEMEYE ALIN MASI LAZIM ACİL KIZILAY GİBİ DİĞER KURULUŞLARIN YARDIMIYLA DEVREYE SOKULMASI GEREKLİDİR.
İKİNCŞ HUSUS LELEBURGAZDAKİ İLAÇ FABRİKASINDA KORENA VÜRÜSÜNE ETKİLİ SITMA İLAÇININ HAM MADDESİ VARMIŞ HEMEN ÜRETİME GEÇMESİNİN İNCELEYİP ACİLEN DEVREYE GİRMENİZİ İSTİRAM EDİYORUM.
BİLİYORUM BU DURUMDA BURAYA YAZDIK LARIMI OKUMANIZ MÜMKÜN DEĞİL BELKİ SİZE ULAŞAÇAK BİRİSİ OLUR.NE BİLEYİM BİR TRABZON MİLLET VEKİLİ OKURDA BELKİ BİR FAYDA OLUR DÜŞÜNDESİNDEYİM
Vatandaş Abdullah 11 ay önce
İsimsiz kardeş vatandaş evinde oturacak aşağıya sağlık personelleri mahalle bekçisi gibi nerede hazır kita bekleyecek onların evi barkı yok mu Onlar insan değil mi onların çoluğu çocuğu yok mu. Çalışmak zorunda olanlar hariç komple dışarı çıkma yasağı olması gerekir.
Galipbeyy 11 ay önce
Evde durun bak oyle bi duruma geldikki cenazeyi bile góremiyorsun hemen gómúlúyor
OĞUZHAN SALİH 11 ay önce
20 dakika önce ortahisar fatih mahallesinden vaka almaya bir ambulans geldi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@