Trabzon’da kardeş dehşeti! Üzerine çıktı, kafasını taşla ezdi serbest kaldı

Trabzon’da kardeşleri tarafından darp edilen, üzerine çıkılıp kafası taşla ezilen kişi şikâyeti sonrasında şahısların serbest kalmalarına isyan etti. 

Trabzon 05.08.2020, 15:01 09.08.2020, 17:51

Haber61 – Haber Servisi – 

Trabzon’da iki kardeşi tarafından yolu kesilerek darp edilen şahıs, olay anının kamera görüntüleriyle birlikte şikayetçi oldu. Ancak savcılık darp eden şahısları adli kontrolle serbest bıraktı. Bu gelişme üzerine öldüresiye dövülen şahıs isyan ederek “Can güvenliğim yok” dedi.

Yaklaşık 3 ay önce Akçaabat İlçesi Bozdoğan mahallesinde meydana gelen olayda S.B., aralarında alacak verecek meselesi bulunan kardeşi M.B. ve diğer kardeşi H.A.B. tarafından araçla yolu kesilerek, eşinin de araçta bulunduğu sırada darp edildi. Olay anı S.B.’nin araç kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Trabzon’da kardeş dehşeti! Üzerine çıktı, kafasını taşla ezdi serbest kaldı

ŞİKAYETÇİ OLDU

Olay sonrasında S.B. hastaneden darp raporu alarak iki kardeşinden şikâyetçi oldu. Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatarak iki tarafın ifadelerini aldı. Savcılık daha sonra şahısları Adli Kontrol şartı ile serbest bıraktı.

Trabzon’da kardeş dehşeti! Üzerine çıktı, kafasını taşla ezdi serbest kaldı

“CAN GÜVENLİĞİM YOK”

Savcılığın verdiği karara isyan eden S.B. Haber61’e yaptığı değerlendirmede yaşanan olayın üçüncü kez tekrarlandığını belirterek, tedirginlik içinde yaşadıklarını ve can güvenliklerinin olmadığını ifade etti.  

S.B., “Araçla yolumuz kesildi. Eşimin ve benim telefonlarımız gasp edildi. Daha sonra beni darp ettiler. Olay anında çocukları geldi ve beraber beni darp ettiler. Bu kişilerin gerçek kastı beni öldürmek ve mirasçı olarak benim malımı almak. Bu konu adli mercilere intikal ettirilmiştir. Bu kişiler adli makamlarca adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Serbest bırakılmaları nedeniyle benim ve eşimin can güvenliğimiz bulunmamaktadır. Bu 3 ay içindeki 3. olaydır. Belli ki bunların kastı beni öldürmektir. Fakat Adli merciler tarafından tutuklamaya yönelik bir işlem yapılmamıştır. Ortada tutuklamayı gerektirir bir suç vardır. Tedirginlik içinde yaşıyorum. Her an başka bir olay yaşanabilir ve daha ağır sonuçlar ortaya çıkabilir. Tutuklanmaları gerektiğini düşünüyorum. Silahlı olan bu kişilerin toplum içinde bulunmaları ve serbest dolaşmaları kabul edilemez” dedi.

Trabzon’da kardeş dehşeti! Üzerine çıktı, kafasını taşla ezdi serbest kaldı

SANİNE SANİYE KAMERADA

Kardeşleri tarafından darp edilen S.B.’nin araç kamerası olay anını saniye saniye kaydetti. Görüntülerde S.B. ile eşi A.G.B.’nin içinde bulunduğu aracın yolu kesildiği, yaşanan tartışma sonrasında M.B. ve H.A.B. tarafından araçtan indirilen S.B.’nin 3 kişi tarafından tekme ve yumruklarla darp edildiği, üzerine çıkıldığı ve kafasına taşla birkaç kez vurulduğu görüldü. Sonrasında da S.B. ile eşi A.G.B’nin araçla olay yerinden ayrıldığı görülüyor.

SAVCILIK İFADELERİ

M.B. ve H.A.B. ise savcılıkta verdikleri ifade de şunları söylediler;

M.B. verdiği ifadesinde “S.B. Kardeşimdir. Kendisine diğer kardeşim H.A.B. ile daire sattım. 150 Bin TL alacağım var. Borcunu ödemedi. En son borcuna karşılık köydeki araziyi verecekti, onu da vermedi başkasına sattı. Bize paramızı ödememek için sürekli bahaneler uydurdu. En son olay günü kardeşim H.A.B. ile S.B. hastanede kavga etti. O zaman da ayırmak için aralarına girdim. Akşam vakti H.A.B. beni çağırdı, bende arabaya binerek nereye gittiğimizi sordum. O sırada ön tarafta aracı ile giden S.B.’yi fark ettim. H.A.B., S.B.’yi durdurarak konuyu konuşmak istedi. Ancak S.B. fevri davrandı. Daha sonra S.B. ile H.A.B. kavga ettiler. Bende yengem olan S.B.’nin eşi A.G.B.’nin bulunduğu aracın sağ tarafına giderek telefonla kayıt yapmaya çalıştığını fark ederek yapmamasını söyledim. Telefon düştü, bende kayda alıp bizi rezil eder diye telefonu aldım. Sonra telefon S.B. ve H.A.B.’yi ayırmak isterken tekrar düştü. Daha sonra telefona ne olduğunu bilmiyorum. Daha sonda H.A.B.’nin telefonu aldığını öğrendim. Ben kimseyi darp etmedim. Bana kimse vurmadı. Bana iftira attığı için S.B.’den şikayetçiyim” dedi.

H.A.B. ise savcılığa verdiği ifadesinde “Kardeşim S.B. ile aramızda alacak verecek meselesi vardır. Bana borcunu ödememiştir. Olay günü konuyu konuşmak için kendime ait araçla takip ettim ve durdurdum. Ancak kendisi bana yine agresif davrandı. Bunun üzerine aramızda arbede yaşandı. Ben elindeki telefonu kafama vurmasın diye aldım. Yengem A.G.B.’nin telefonunu da yerde bulduğum için aldım. Kendisine zaten iade edecektim. Telefonları yağmalamam için hiçbir sebep yoktur. Neticede kendisi benim kardeşim ve ailesidir. Sonrasında bizim hakkımızda şikayetçim olduğunu duydum. Ben telefonların bende olduğunu jandarmaya söyledim ve teslim ettim. Atılı suçlamayı kesinlikle kabul etmiyorum. Kardeşim S.B. ile aramızdaki arbede sırasında kendisine vurmadım. Ancak düştüğü sırada kafasını vurdu. Hakaret ve tehdit etmedim. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmedim. “ sözlerine yer verdi.

Bu suçlamalar karşısında darp edilen S.B. ise kendisinin kardeşlerine herhangi bir borcu olmadığını, borcunu ödediğini söyledi.

Yorumlar (24)
hakan 2 ay önce
muz cumhuriyetinde sıradan bir gün daha
Özgür Ustaoğlu 2 ay önce
Muz kabuğu, muz bile değil!!!
NET61 OSMAN 2 ay önce
Yok böyle kafasini taşla ezecek sonra barişip serbes kalacak hani terlik atan şu bildigimiz terlik varya ayagimiza giydigimiz terlik silah yerine geciyorsa taş acaba ne yerine geciyor merak ediyorum
Bence adam yaralamakdan devlet cesasini vermesi gerek diye dusunuyorum
SAYGILAR NET61 TRABZON
Emre Çakır 2 ay önce
Arabayla yol keseceksin adam döveceksin yokkk ya eşkiyamısınız la siz deyyüsler
Emrah 2 ay önce
Vurmadim dusdu kafasini vurdu diyo goruntulerde cok net vurdugu belli hemde tas ile yalan ifade ona ragmen serbest bu nasil is anlamiyorum ama dayak yiyende borcum yok demis oysaki adam yanina geldiginde borcum yok demiyor para boyke istenmez diyor
Zafer 2 ay önce
Benimde baba vefat etmis trabzonda yasayan aileden birileri malimiza konma derdinde mal arazi yüzünden düsman olduk ben neye ugradigimi sasirdim neden hak yemek isterler anlam veremiyorum babamin hakini topragini neden vereyim findiktan yillardir para aliyorlar hic karismadim yazik gercekten cok ac insanlar malesef trabzonda cok var la alacaginiz 10 veya 15 bin eurodur nedir bu düsmanlik
Adsız 2 ay önce
Trabzondaki savcıların birşey bildikleri yok. Böyle yapan adamı serberst bırakırsan bu devletin savcısı olamazsın. Gerçi birkaç sene önce kız çocuğunu kucağına alan taciz eden sapığı bile kamera görüntüsü olmasına rağmen serbest bırakıp sonra içeri almışlardı. Yani bu savcılar neye göre karar veriyor anlamak zor.
mahmuTS 2 ay önce
Kardeşin kardéşe verdiği zarari elalem vermiyor.boşun dememişler akrabanin yaptiğini akrep bile yapmaz diye
Ayhan ekşi 2 ay önce
Millet paranın esiri olmuş yazık. Kardeş kardeşe bunu yaparmı
KKRK 2 ay önce
'' Ben elindeki telefonu kafama vurmasın diye aldım. Yengem A.G.B.’nin telefonunu da yerde bulduğum için aldım. Kendisine zaten iade edecektim. Telefonları yağmalamam için hiçbir sebep yoktur. Neticede kendisi benim kardeşim ve ailesidi ''
Ulan adamın kafasına taslan vuruyorsun sonra netıce kardesımdır dıyorsun elınden telefonu da kafama vurmasın dıye aldım dıyorsun . Bu adam nasıl tutuklanmıyor ? Beyın kanaması gecırıp olse ne olacak ? hem gasp var hem kasten adam oldurmeye tesebbus
Özgür Ustaoğlu 2 ay önce
Yazıklar olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@