Trabzon'da Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden yeni hizmet! Alzheimer Hastalarında yeni tanı yöntemi !

Trabzon'da Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Alzheimer Hastaları için yeni tanı yöntemi ile hizmete başladı.

Trabzon'da Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden yeni hizmet! Alzheimer Hastalarında yeni tanı yöntemi !

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde hastalara hizmet veren Sağlık Bilimler Üniversitesi (SBÜ) Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kanser tedavisinde önemli bir yeri olan ve bünyesinde bulunan üniteye yeni bir tetkik ekledi.

Bu Ünite sayesinde Beyin PET-BT tetkiki ile hastalarının Alzheimer hastalığı ve epilepsi gibi nörolojik rahatsızlıkların erken teşhisi mümkün olurken, tedavi süreçlerinin de daha etkili bir şekilde yönetilmesine yardımcı oluyoruz.

Konuya ilişkin konuşan Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hasan Rıza Aydın, hizmete ekledikleri Beyin PET- BT tetkiki ile hasta kabulüne başlandığını belirtti.

Ünitenin büyük bir yatırım olduğunu ifade eden Başhekim Aydın, “Kanser teşhisi almış, evreleme yapılması gereken veya nörolojik bir hastalığı olup tetkik edilmesi gereken hastaların başka illere gitmesine gerek kalmadan kendi hastanesinde bu hizmeti de almış olmanın rahatlığını yaşayacaktır. Biz de buna vesile olduğumuz için çok mutluyuz. Bu hizmeti hastanemize kazandırmada emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Nükleer Tıp Uzmanı Dr. Muhammet Halil Baltacıoğlu ise, “Rutinde uyguladığımız onkolojik PET/BT görüntülemeye ek yeni nörolojik görüntüleme yöntemi olarak Beyin PET Alzheimer ve Demans hastalıklarında ve Epileptik odağın belirlenmesinde erken tanıya ve tanının doğrulanmasına olanak sağlayan değerli bir tetkiktir” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler