alexa metrics

banner560

banner572

Trabzon’da jandarmadan özel uygulama

Trabzon’da jandarma ekipleri yolcu gibi minibüslere binerek denetim gerçekleştirdi.

Trabzon 04.11.2021, 23:17 04.11.2021, 23:28

Haber61 Haber Servisi

Trabzon’da jandarma ekipleri yaptıkları çalışmada minibüslere yolcu gibi binerek sürücüyü denetledi.

Akçaabat İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipleri Düzköy yolu üzerinde Akçaabat-Düzköy minibüsleri drone yardımıyla denetlediler. 

Trabzon’da jandarmadan özel uygulama

Akçaabat’tan yolcu gibi minibüse binen jandarma personeli şoförün kurallara uyup uymadığını denetledi. Kontrol noktasına gelen minibüs, ekipler tarafından durduruldu. Bu sırada sivil olarak minibüste bulunan Jandarma personeli Şoförün emniyet kemeni takmadığını ve Trabzon Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararına aykırı olarak yol üzerinde yolcu indirdiğini tespit etti.

Bunun üzerine minibüs şoförüne Emniyet Kemerini takmamadan 144 TL, UKOME kararına uymamadan ise 144 TL olmak üzere toplamda 288 TL para cezası kesildi. 

Trabzon’da jandarmadan özel uygulama

YOLCULARA BİLGİLENDİRME
Jandarma personeli yolculara bilgilendirmede bulunarak araç emniyet kemeri takılmasının önemini vurguladı. Ayrıca yolculuk sırasında şoförün yaptığı kural ihlalleri konusunda 112 Acil Çağrı merkezini arayarak bilgi verebileceklerini belirttiler.

160 ARAÇ DENETLENDİ
Gün içerisinde toplu taşıma araçlarına yönelik, emniyet kemeri, seyir halinde cep telefonu ile konuşma, UKOME kararlarına aykırılık yönünden gerçekleştirilen denetimlerde 160 araç kontrol edildi. Kontrollerde 18 araca 3 Bin 128 TL ceza uygulandı. 

Trabzon’da jandarmadan özel uygulama


Yorumlar (3)
Haci Bumbala 3 hafta önce
Jandarma !IKI GÖZÜM,IKI CESMEM,EVLADIM,CANIM CIGERIM.
Ciftjandama geliyorda kaymakam konağından.
21.Asirda Jandarmaya trafik denetletiyorlar.Ey Akil,Ey Vicdan ,Ey Ehil Insan sen nerdesin.
ömer 3 hafta önce
Bitmeyen bir yol yapmışlar ve güvenlik şeritleri ve durakları yok.Nerde indirip bindirecekler yolcuları. Önce adam gibi yolu yapsınlar da ondan sonra böyle denetim yaptırsınlar.
caner 3 hafta önce
jandarmamızı yaptığı uygulamalardan ötürü kutluyorum. Akçaabat jandarma usulsüz hiç bir uygulamayı görmezden gelmiyor, tebrik ediyorum.. bizzat şahitim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@