banner556

>

Trabzon’da ilginç HES kodu sorgulaması

Trabzon’un en işlek caddesine giriş yapan yayalara HES kodu uygulaması yapılırken, aracıyla veya minibüsle gelenlere HES kodu sorulmuyor.

Trabzon 24.12.2020, 09:49 24.12.2020, 09:54
Trabzon’da ilginç HES kodu sorgulaması

Trabzon’un en işlek caddesine yaya olarak giriş yapan vatandaşlara HES kodu sorgulanırken, minibüsten veya özel aracından inerek caddede gezen vatandaşlara HES kodu sorgulaması yapılmıyor.

Trabzon İl Hıfzısıhha Kurulu'nun aldığı karar gereği Korona virüsle mücadele kapsamında şehrin en işlek yerlerine HES kodu uygulaması getirildi. Kahramanmaraş Caddesi, Uzunsokak ve Kunduracılar Caddesi’nin girişlerine barikat kuran polis ekipleri vatandaşların HES kodlarını kontrol ederek girişlere izin veriyor. ' Hayat Eve Sığar' uygulamasından vatandaşların HES Kodu'nu sisteme girerek veya karekodu okutarak geçişleri izin veren polis ekipleri, HES Kodu olmayanların girişine izin vermiyor. Araç trafiği ile minibüs hatlarının yoğun olduğu ve HES kodu uygulamasının getirildiği yerlerinden biri olan Kahramanmaraş Caddesi’nde minibüsten veya özel aracından inen vatandaşlar HES sorgulaması göstermeden şehrin en işlek caddelerine giriş yapabiliyor. Hergün binlerce aracın giriş yaptığı Kahramanmaraş Caddesi’nde yaşanan ilginç HES sorgulamasına vatandaşlar tepki gösteriyor.

Kahramanmaraş Caddesi’ne polis ekiplerine HES kodunu göstererek giriş yapan Kemal Sarıalioğlu, HES uygulamasının çok iyi olduğunu belirterek, “Aramızda temaslı olanları varsa onları engellemek için güzel bir uygulama. Ancak dolmuştan istediği sokağa giriyor” derken, Erzurum’dan Trabzon’a gezmeye gelen Mahşuk Toprak ise “Minibüsten inenlere bakılması lazım. Ne olursa orada oluyor” ifadelerini kullandı.

Kurallara uyulması gerektiğinin altını çizen Münevver Kara da “Bizim için güzel bir uygulama. Minibüsten inerek HES kodu göstermeyenler oluyor öyle olmaz. Çok sakıncalı” diye konuştu.

“Arabamı otoparka çektim, kimse HES kodu sormadı”

Otomobilini otoparka geçerek Kahramanmaraş Caddesi’ne gelen Nurettin Öztürk, HES kodu uygulamasındaki garipliğe dikkat çekerek “Arabayla içeriye girdim. Aracımı otoparka çektim, dışarıya çıktım. Yürüyorum benden HES kodu sorgulayan olmadı” şeklinde konuştu.

Gürsel Murat ise virüsün her geçen gün arttığını belirterek “Bizim insanlarımız kurallara riayet etmiyor. Bu hastalık her geçen gün artıyor. Biz kurallara uyarsak gün geçtikçe azalmaya devam edecek. Minibüsten inenleri de kontrol etmeleri gerekiyor. Dolmuş duraklarının yanında durarak kontrol edilmesi gerekiyor. Bizlerin duyarlı olması için bu uygulamalar yapılıyor” dedi.

Trabzon’da ilginç HES kodu sorgulaması

Trabzon’da ilginç HES kodu sorgulaması

Trabzon’da ilginç HES kodu sorgulaması

Trabzon’da ilginç HES kodu sorgulaması

Yorumlar (13)
Ahmet 1 ay önce
Herşeyimiz gösteriş olmuş. Tüm ulusal kanallar hes koduyla alakalı yapılan bu uygulama kapsamında Trabzonu gösterdi. Ama gel gör ki böyle bir uygulamanın nerdeyse aslı yok gibi polisler gözüyle bakıyor karekoda. Diğer taraftan şehirde dezenfekte temizlik namına birşey yok. Bakım onarım yol yapım desen sıfır. Bir iki haber salla ulusal kanallara şehir perişan kimsenin haberi yok.
süleyman 1 ay önce
ve bir çok polis sorgulamıyor hes kodu var mı die bakıyor bazısı hiç bakmıyor sıkıldılar hemen
fg 1 ay önce
yanlış olan ne kunduracılar cad. ve uzun sokak ara yerlere polis koy oralara hes kodsuz giremezler zaten maraş cad. çıkışında da sorsunlar oldu bitti mağazalara da söyle hes kodsuz almasınlar zor birşey değil
Sasasasa 1 ay önce
BU SAÇMALIK ZATEN,
COVANNİ 1 ay önce
SAÇMA EKSİK UYGULAMA YAYA GİREMİYORSUN AMA DOLMUŞLA OTOMOBİLLE SERBEST EE ONLARIN İÇİNDE TEMASLI YADA COVİD Lİ OLMAYACAĞINI KİM GARANTİ EDİYOR.BÖYLE İŞLER ANCAK BİZDE OLUR ZATEN.BEN TEMASLIYIM HES KODU İZİN VERMİYOR AMA DOLMUŞA BİNİP GİRİYORUM O ZAMAN SENİN ALDIĞIN TEDBİRİN Bİ ANLAMI KALMIYOR Kİ.
Çilekeş 1 ay önce
Çok bilmişler gelmiş yine yok polis bakmıyormus,yok ara sokaktan geliyormuş, dolmuştan araçtan geliyormuş, muş muş muş.... O saydığınız caddelerde boş gezen,don atlet almaya çıkan,aşk yapan...daha nice boş insanlar.ha onlar haklı, karşıdaki insanın ne olduğunu bilmeden onu denetleyecek (ki sorgulama için bile kendi telefon ve internetini kullanmak zorunda bırakılan) polis iş yapmıyor..klasik Trabzon zihniyeti.. meşhur belediyemiz nerde,veya herşeye muhalefet STK kar.,...ha pardon onlar şuan ofislerinde veya iş yerlerinde.malum virüs kalabilirler...canları çok kıymetli...
TS 1 ay önce
Üç caddenin tüm ara sokaklarını kapatmadan boş bir uygulama risksizler keyfi olarak polislerin yanına gidip gösteriyor temaslılar ise ara sokaklardan gidip geliyorlar.
İsimsiz 1 ay önce
Ayrıca kendi gözümle gördüm ekran görüntüsü alınmış HES kodu gösteriliyor bazen.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@