banner556

Trabzon'da hamsi fiyatları ne kadar?

Trabzon'da balıkçılar satışlardan memnun

Trabzon 24.12.2020, 18:55 24.12.2020, 18:58

Trabzon'un Ortahisar ilçesindeki balık satıcıları, balığın bol, satışların da yoğun olduğunu belirtti.

Moloz mevkisinde balık satan Cem Yazıcı, havaların soğuması ve kar yağmasının ardından vatandaşların balık talebinin arttığını söyledi.

Yazıcı, "Şu anda balık satışlarımız iyi gidiyor. Doğu Karadeniz Bölgesi'nin yerli hamsisini artık tezgahlarda görüyoruz. Hamsiyi 15 liradan satışa sunuyoruz." dedi.

Mehmet Can Örseloğlu da hamsi yemenin tam zamanı olduğunu belirterek, "Şu anda hamsinin tam yağlanma zamanı. Kar yağdı, deniz soğudu, sular da iyi. Bu da satışları artırdı." diye konuştu.

Tezgahlarda yaklaşık 15 çeşit balık olduğunu dile getiren Örseloğlu, şunları kaydetti:
"Hamsi boyutlarına göre 15-25 lira, barbun 15-45 lira, istavrit 25-30 lira ve mezgit 15-25 liradan satışa sunuluyor. Vatandaşlarımız bu aylarda balığı bol bol tüketsinler. Özellikle pandemi döneminde çocuklara hamsi yedirsinler."

Yorumlar (5)
Süleyman 4 hafta önce
Allah daha çok versin de, birde çürümüş hamsi balık satmasalar. Tezgahta en güzel görünen balığı alıyorsun. Nasıl oluyorsa eve gelene kadar çürüyor. Kediye versen kızar insana.
ALP EREN 4 hafta önce
Balıkçıların da bir çoğu adamına göre iş yapıyor! tanıdıklara taze özel, herhangi bir müşteriye alttan ezik çürük bayat dayıyorlar...müslüman ticareti yapın, Allah'tan korkun...
fatih 4 hafta önce
hamsi yerli ne demek.hopa hamsisini yerli hamsi diye sat.nasıl olsa yalandan kimse ölmemiş
Canı yanmış 4 hafta önce
Çok saygınızlar. Adam dövecekmiş gibi hareketleri var.Hiçbirşey soramıyorsun. Üste iri koymuş sende güvenip alıyorsun eve gelince torbanın geri kalanı hep ınce...
KERTMEYENKELE 4 hafta önce
15 LİRAYA HAMSİ YOK. YALAN SÖYLEMEYİN. OLSA BİLE 15 LİRA UCUZ DEĞİL. HAMSİ BOYLARI SERÇE PARMAĞINI GEÇMİYOR. DENETLEMELER YAPILMALI. FİYATLAR EN FAZLA 10 TL OLMALI. PANDEMİ DÖNEMİNDE İŞSİZ OLAN MİLYONLARCA İNSAN VAR. YAZIKTIR GÜNAHTIR.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@