7m

7m

hyundai

Trabzon’da escooterlar gündem oldu! “Bizim bir karar almamız söz konusu değil”

Trabzon’da uygulamaya konulan eScooterlar Belediye Meclisinde gündem oldu.

Trabzon 11.04.2022, 15:20
Trabzon’da escooterlar gündem oldu! “Bizim bir karar almamız söz konusu değil”

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantıları başladı.

Bugün gerçekleştirilen oturumda Trabzon'da hizmet vermeye başlayan eScooterler gündem oldu.

Bağımsız meclis üyesi Davut Çakıroğlu, “escooterların bir yönetmeliği var mı? Karayollarını kullanıyorlar. Hem kendi canlarını yakacaklar hem de sürücülerin başını” dedi.

Başkan Murat Zorluoğlu soru üzerine “scooterler ile alakalı bizim bir karar almamız söz konusu değil. Bakanlığın izin verdiği firmalar var. Biz işgaliye alıyoruz. Bizim işimiz değil. Bizim ihale ettiğimiz bir iş değil. Bakanlığın bir genelgesi var bu konuda, ona göre uygulama yapılıyor. İleriki süreçte bu da oturur. Yeni bir hizmet olduğu için bir dağınıklık var ama zamanla oturur. Diğer büyükşehir belediyelerinde de böyle oldu” ifadelerine yer verdi.
 


Yorumlar (9)
ercan 1 ay önce
Bu yanımızı hiç beğenmiyorum. Başlarken altyapı var mı, mevzuat , yollar uygun mu, vatandaşın bilgisi var mı diye soran yok. hoooppp Başladık.. Mevzuatı kayıplara göre yazacağız mantığı !! Gençler aracın altına kalsa, bir yerden uçsa mevzuat ne , nasıl hallederiz diye didineceksiniz . Bu gençler araçla mı kaza yapmış olacak araçsız mı, plakası nerede..??? Yapmayın Alahaşkına
nuray taflan 1 ay önce
Yolumuz yok scooter sürüyoruz. Alt yapı yok uygun zemin yok.
salih 1 ay önce
Tam bir rezillik.
erdi61 1 ay önce
TRABZONUN YENI BAŞ BELALARI DENETİM YOK SANIRIM BU FİRMA SAHİBİ COK KUVVETLİ TORPİLLİ YADA BİRİLERİNİN YAKINIDIR SAHİL YOLUNDA BEŞLİ ONLU GRUPLAR HALINDE YÜRÜYÜŞ YOLUNDA YARIŞ YAPIYORLAR ANA YOLA ANIDEN ATLIYORLAR KAC KİŞİ ÖLECEK YADA YARALANACAK YAKINDA ANLARIZ
bahar 1 ay önce
yayalara kaldırım yapılamıyor bir bunlar eksikti
aslı 1 ay önce
aradan zaman geçtikçe uygulama kendi içinde oturacak diyorsunuz da, peki hadi onu süren kendi canını hiçe sayarak trafiğe çıkıyor peki ona bir araç vursa peki o aracın şoförü ne yapacak ? bunlarıda düşündünüz mü ? onu da geçtim bir bakıyorsun bir apartmanın girişine bağlanılmış. Bir bakıyorsun yaya geçidine bağlanılmış yani her türlü başkaları mağdur oluyor. Bunun önüne nasıl geçilecek illa Alandaki abimizin yaptığı gibi hepsini keselim mi ?
Emekli öğretmen 1 ay önce
Trabzonun en büyük eksiģi bunlardı. Bu akp belediyeleri para nereden gelir onun peşinde .Adamların para aklını başından aldı.
COVANNİ 1 ay önce
İSTANBULDA DA BUNUN YOLU YOK AMA HER KÖŞE BAŞINDA BUNLARDAN ONLARCA VAR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@