Trabzon'da Çal Mağarası'nın otopark sorunu çözülüyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Çal Mağarası'nın çevresinde inşa edilecek otopark alanını yerinde inceledi.

Trabzon'da Çal Mağarası'nın otopark sorunu çözülüyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Çal Mağarası’nı ziyaret etti. Mağara çevresine yapılacak yeni otopark alanını yerinde inceleyen Başkan Genç, görüntü kirliliğine neden olan derme çatma yapıların yıkılması için talimat verdi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında olan Çal Mağarası’nı ziyaret etti. Başkan Genç’e ziyarette Ak Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gürkan Üçüncü ve Düzköy Belediye Başkanı Selim Çelenk eşlik etti. Çal Mağarası’nın Trabzon’un önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Genç, Çal Mağarası’nın daha da geliştirilmesi ve ziyaretçilere daha iyi hizmet verebilmesi için yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Mağara çevresinde yapılacak olan yeni otopark alanı için de detaylı bir değerlendirme yapan Başkan Genç, mevcut durumda görüntü kirliliği yaratan derme çatma yapıların yıkılmasını istedi.

Trabzon'da Çal Mağarası'nın otopark sorunu çözülüyor

ZİYARETÇİLERİN KONFORU ARTACAK

Başkan Genç, Çal Mağarası’nın çevresinin daha düzenli ve estetik bir görünüme kavuşması gerektiğini belirterek, “Trabzon’un doğal güzelliklerini en iyi şekilde koruyarak, turizme kazandırmak bizim öncelikli görevlerimiz arasında. Çal Mağarası, şehrimizin en değerli turizm merkezlerinden biri. Burada yapılacak otopark alanı, ziyaretçilerin konforunu artıracak. Aynı zamanda çevredeki görüntü kirliliğine neden olan yapıları ortadan kaldırarak, doğal dokuyu bozmadan düzenlemeler yapacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler