Trabzon’da Çağrı Merkezi çalışanlarından eylem! "Çağrı merkezlerinin kapatılması düşündürücüdür”

Trabzon’da Çağrı Merkezi çalışanları, Çağrı Merkezi’nin kapatılmaması için eylem düzenledi.

Trabzon’da Çağrı Merkezi çalışanlarından eylem! "Çağrı merkezlerinin kapatılması düşündürücüdür”

Trabzon’da Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanlığı döneminde şehre kazandırılan ve yaklaşık 350 Trabzonluya iş istihdamı sağlayan Alo 199 Nüfus ve Vatandaşlık Çağrı Merkezinin kapatılacak olması gündeme düşmüştü.

Trabzon’da çağrı merkezi çalışanları ALO 199 çağrı merkezinin kapatılmasına tepki gösterdi.

Basın açıklamasında konuşan Çağrı Merkezi çalışanı Melike Yıldırım, “İçişleri Eski Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun Trabzon'a kazandırdığı projelerden bir tanesi olan, Trabzon ile birlikte Ankara ve Erzurum lokasyonlarıyla vatandaşımıza hizmet veren Çağrı merkezimiz ne yazık ki ani bir karar ile kapatılmak istenmektedir. İçişleri Bakanlığı NVI (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri) bünyesinde kurulan ALO 199 Çağrı Merkezimizin yalnızca Trabzon Lokasyonunda 350 Personelimiz istihdam edilmektedir. Siyasi olarak da Sayın cumhurbaşkanımıza bağlılığını son yerel seçimlerde de gösteren Trabzon'umuzda 350 kişinin istihdamının sağlandığı bir ekmek kapısının kapatılacak olması son derece üzücüdür.

Taşeron şirketlerde çalışan binlerce emekçi kadro beklerken Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetlerine Bağlı çalışan Alo 199 Çağrı merkezlerinin kapatılması düşündürücüdür.

Kamuya ait çağrı merkezlerinin kapatılacağı iddiaları ise diğer çağrı merkezlerinde çalışan yüzlerce işçiyi tedirgin etmekte, Vatandaşa hizmet veren çağrı merkezi çalışanları psikolojik olarak çöküntü yaşamaktadır.

Trabzon’da Çağrı Merkezi çalışanlarından eylem! "Çağrı merkezlerinin kapatılması düşündürücüdür”

Bu kapatma kararı ile birlikte sadece çalışan 350 kişi ve aileleri değil maddi anlamda tüm şehrimiz zarar görecektir. Ankara'dan şehrimize her ay giren sıcak para Dolmuşçusundan Bakkalına, lokantasından Çaycısına kadar pek çok alanda Trabzon'a katkı sağlamaktadır. Emek veren her siyasi görüşteki çalışanlarımız evine ekmek götürmektedir.

Yeni evlenen, evlilik hayali kuran, 6 aylık hamile eşi çalışmayan, Otizmli çocuğunun tedavisini sürdüren, kanser tedavisi gören, bakaya kredi borcu olan, taksit ödeyen ve hayatını bu zor ve acımasız ekonomik şartlarda devam ettirmeye çalışan 350 insanın geleceği, hayalleri karartılmamalıdır.

Trabzon Lokasyonunun kapatılması kentin gelecek ekonomik kaynaktan mahrum edilerek fakirleşmesi, Çalışanların işsiz kalması, İşsizliğin artması, ekonominin çarklarının zarar görmesi demektir. Kapatılma gerekçesi olarak çağrı popülasyonunun düşmesi gösterilse de gerçeğin bu olmadığının farkındayız. Çağrı merkezinde çalışan bizler gerek pandemi döneminde 1 saniye nefes almadan çalıştık, gerekse pasaport ve kimlik yenilemelerinde en yoğun dönemlerde vatandaşımıza hizmet ettik. Dünyada cip krizi yaşanırken vatandaşımızın mağdur edilmemesi için gayret gösterdik. Bugün de vatandaşlarımızın Nüfus Müdürlüklerinde sıra beklemeden hizmet almaları için özveriyle işimizin başındayız. Modern çağda Devletimizin tüm kurumları dahil özel şirketler randevu sistemine çağrı merkezleri üzerinden geçerken, vatandaşımıza ciddi kolaylıklar sağlayan Alo 199 Çağrı merkezinin kapatılması hem hizmet alan vatandaşlarımıza hem de çalışarak evine ekmek götüren emekçilere kötülük olacaktır.

Devletimizin başı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan ve karar verici siyasi erkten kapatma kararının gözden geçirilerek özünde yüzlerce kişin genelde ise binlerce kişinin mağdur edilmemesini bekliyoruz. 350 arkadaşımızın işinin devam edeceğine inanıyoruz.

Ve Şeyh Edebali'nin Osmanlı imparatorluğu kurucusu Osman Bey'e söylediği 'İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın' anlayışı ile Devletimizin yaşamasını istiyoruz.

Başta hükümetimizin siyasi erkleri olmak üzere tüm muhalefet ile birlikte Trabzon'umuzu şehrimizdeki istihdama sahip çıkmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler