Trabzon'da Baro krizi çözüldü!

Trabzon Barosu, tarihi hizmet binasını 10 yıllığına yeniden kiraladı.

Trabzon'da Baro krizi çözüldü!

Trabzon'da Çömlekçi Mahallesi Yavuz Selim Bulvarı üzerinde yer alan bina için yaşanan kriz çözüldü.

Tarihi bina, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı ile yapılan ihale sonucu Trabzon Barosu'na kiralandı.

10 YILLIĞINA KİRALANDI

2016 yılında, Sayıştay raporları doğrultusunda Trabzon Barosu'na ait tahsisi kaldırılan Tarihi Hizmet Binası, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı ile yapılan ihale sonucunda 01.12.2023 tarihinden itibaren 10 yıllığına yeniden Trabzon Barosu'na kiralandı.

TRABZON BAROSU'NDAN TEŞEKKÜR

Trabzon Barosu tarafından yapılan açıklamada, süreçte emeği geçen Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat Zorluoğlu'na, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'e, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Emlak/İstimlak Daire Başkanı Ahmet Özçelik ve TBB Başkanı Erin Sağkan'a teşekkür edildi.

Trabzon Barosu Yönetim Kurulu adına açıklama yayımlayan Baro Başkanı Av. Duygu Keleş, şu ifadeleri kullandı;

2003 yılında metruk bir haldeyken büyük çabalar ile bugünkü haline getirilen ve Baromuza tahsis edilen ancak 2016 yılında, Sayıştay raporları gereğince tahsisi kaldırılan Tarihi Hizmet Binamız, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı ile yapılan ihale sonucunda 01.12.2023 tarihinden itibaren 10 yıllığına Baromuzca kiralanmış olup 2016 yılından bu yana devam eden hukuki belirsizlik ortadan kaldırılmıştır.

Şartname gereğince, 13 aylık kira bedeli peşin olarak ödenmiş ve yine 2016 yılından bu yana Baromuza tahakkuk ettirilen ecrimisil borcu da kapatılmıştır.

Baromuz ile özdeşleşen Tarihi Hizmet Binamızın kiralanması ve Baromuza yeniden kazandırılması sürecinde samimi destekleri ve katkıları dolayısıyla Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Murat ZORLUOĞLU'na, süreci başından beri takip eden Ortahisar Belediyesi Başkanı meslektaşımız Sayın Av.Ahmet Metin GENÇ'e, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyelerine, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Emlak/İstimlak Daire Başkanı Sayın Ahmet ÖZÇELİK'e, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Hukuk İşleri Başkanlığına yine maddi manevi her türlü desteği sunan TBB Başkanımız sayın Av.R.Erinç SAĞKAN ve TBB yönetim kurulu üyelerimize şükranlarımızı sunarız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler