Trabzon’da aşı projesi! Aşı olana özel indirim

Trabzon’da aşılamayı teşvik etmek için proje hayata geçirildi.

Trabzon 26.07.2021, 13:07 26.07.2021, 20:11

Trabzon’da aşılama sayılarını artırmak için önemli bir proje hayata geçirildi.

Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acenteleri Derneği (TİSAD) tarafından başlatılan proje kapsamında 15 Temmuz’dan itibaren ilk aşısını olan kişilere 1-31 Ağustos tarihleri arasında Turizm işletmelerinde özel indirim uygulanacak.

Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan usta Atatürk Alanı Meydan Parkında kurulan Aşı Çadırı önünde yaptığı açıklamada “ Projenin düşünce mimarı Murat Çavga Bey. Biz müdürlük olarak bunu nasıl geliştirebilirizin hesabını yaptık. Aynı zamanda işletme sahipleri de yanımızda. Bütün işletme sahiplerine tek tek verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Aşı sayılarımız Türkiye ortalamasının üzerinde olsak bile az rakamlardayız. Bu artırabilmek için özellikle aşı olan kişilere bir kısım işletmelerle teşvik oluşturamaya çalışıyoruz. Bu projeyi bu amaçla yapmış olduk. Proje ile işletme sahipleri ilk aşısını 15 Temmuz’dan itibaren yapılmış olan ve iki doz aşısını da yapılmış olan kişilere kendi iç düzenlerine uygun şekilde indirimler uygulayacaklar. Projemiz kapsamındaki işyerlerini ilan edeceğiz. Projemizde 1 Ağustos’ta başlayıp 31 Ağustosa kadar sürecek. İnşallah teşvikle birlikte daha çok insanımız aşı olacak ve bu illetten kurtulmuş olacağız düşüncesindeyiz” dedi.

TİSAD Başkanı Murat Çavga ise Kovid-19 sürecinden en fazla etkilenen sektörlerin başında geldiklerini belirterek, "Yaşadığımız mağduriyeti önümüzdeki günlerde tekrar yaşamamak adına elimizi taşın altına koyarak böyle bir çalışma içerisine girdik. Şehirde şu anda 40'a yakın işletme, bu konuya gönülden destek verdiler, onlara da teşekkür ediyorum." dedi.

Çavga, otellerin yapacağı indirimlerin yüzdelik oranlarının bir süre sonra TİSAD'ın internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna duyurulacağını sözlerine ekledi.

Otel işletmecisi Tuncay Beyaz da herkesi aşı olmaya davet etti.

Trabzon’da aşı projesi! Aşı olana özel indirim

Trabzon’da aşı projesi! Aşı olana özel indirimTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Ali Papa 2 ay önce
Sağlık çalışanları başta olmak üzere ,covid aşısının mecburi hale getirilmesi için günlük 100 binli vaka sayılarımı bekleniyor?Toplu taşıma,şehirlerarası ulaşım,AVM ,Restaurant ,cafe,market v.b yerlere ve her türlü işyerine girişlerde aşı kartı zorunlu olmalı.Her türlü işyeri sahip ve çalışanlarına da aşı zorunlu olmalı.Aşı olmak istemiyen evinde otursun.Başka ülkelerde zorunlu olmaması ,bizim için ölçü olmamalı.
hakan 2 ay önce
milleti kutuplaştırmayın ne demek oraya buraya giremez faz3 çalışması bitmemiş bir aşı deneyi!
Vatan 2 ay önce
Başka arzun var mı? Çok korkuyorsan virüsten paşam sen evde oturacaksın o da yetmiyorsa mağaraya kapat kendini. Aşı sana ölümsüzlük vaad ediyorsa git ölümsüz ol. Terbiyesiz sorgula biraz, bedava peynir fare kapanında olur.
EREN 2 ay önce
SAÇMALAMIŞSIN .
cavit 2 ay önce
tebrikler murat bey çalışmalarınızı tebrik ediyorum
Albatros 2 ay önce
Aşı olmak ta fayda var

Gelişmelerden Haberdar Olun

@