Trabzon’da ana su hattı patladı! Sahil yolu göle döndü trafik kilitlendi

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde anasu isale hattı patladı.

Trabzon 30.04.2021, 23:33 01.05.2021, 00:27

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde Havaalanı yakınlarında anayolda su hattı patladı.

Havaalanı Trabzon istikametinde bulunan ana su isale hattı olduğu belirlenen su borusundan çıkan sular ana yola doldu.

Yol trafiğe kapanırken uzun kuyruklar oluştu. Ekipler olay yerine gidip müdahalede bulundu. Ana vananın kapatılarak hasar tespiti yapılacak ana hatta, hasarın durumuna göre bölgeye en kısa sürede su verileceği belirtildi.

TİSKİ'DEN ANA İSALE HATTI ARIZASI AÇIKLAMASI GELDİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü'nden bu gece saatlerinde Havaalanı mevkiinde meydana gelen ana isale hattı patlaması hakkında açıklama yapıldı. 

İşte o açıklama:
Esiroğlu Arıtma tesisine bağlı Pelitli Konaklar, Yalıncak, Kaşüstü, Kavala, Çilekli, Dolaylı, Yomra merkez ile Namık Kemal Mahallelerine içme suyu temin eden 800 mm çapındaki çelik ana isale hattında saat 23.00 itibayle patlama meydana gelmiştir. Patlamaya bağlı olarak yukarıda bahsi geçen mahallelerde gecenin ilerleyin saatlerinde su kesintileri yaşanabilmesi muhtemel olup, arızanın giderilmesi adına çalışmalar başlamıştır. Arızanın 12 saat içerisinde giderilmesi planlanırken, depolardaki su seviyesinin vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak seviyededir. Yine de herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına söz konusu mahallelerdeki vatandaşlarımızın içme suyunu iktisatlı kullanmaları önemle rica olunur.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Asi 5 ay önce
Perişan olduk sahurda

Gelişmelerden Haberdar Olun

@