banner556

>

Trabzon’da ambulans helikopter 9 hasta için havalandı

Trabzon’da ambulans helikopter 9 günlük sürede 9 hasta için havalandı.

Trabzon 03.09.2020, 18:15
Trabzon’da ambulans helikopter 9 hasta için havalandı

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon’da ambulans helikopter 24.08.2020 ile 02.09.2020 tarihleri arasındaki 9 günlük sürede 9 hasta için havalandı.

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğünden Ambulans helikopterin faaliyetleri ile ilgili yapılan açıklamada “İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet vermekte olan Hava 61 Helikopter Ambulans 24.08.2020-02.09.2020 tarihleri arasında il içi ve il dışı 9 (dokuz) hastanın naklini gerçekleştirmiş olup; belirtilen zaman diliminde 10 saat 57 dakika uçuş yapılmıştır. İleri tetkik ve tedavilerinin yapılması amacıyla KTÜ Farabi Hastanesi, Of, Vakfıkebir ve Tonya Devlet Hastanelerinden Hava 61 Helikopter Ambulans ile alınan 8 (sekiz) ayrı hastanın; S.B.Ü.Ahi Evren Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma, Giresun Üniversitesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları EAH, Ankara Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Özel Medikal Park Karadeniz Hastanesine nakil işlemleri hava yoluyla başarıyla gerçekleştirilmiştir. Ayrıca belirtilen tarih aralığında; Düzköy Çal mahallesinde olay yerinden alınan  bir  hastanın naklide Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesine  havayoluyla başarıyla gerçekleştirilmiştir. Tüm hastalarımıza acil şifalar dileriz.” İfadelerine yer verildi.

Trabzon’da ambulans helikopter 9 hasta için havalandı

Trabzon’da ambulans helikopter 9 hasta için havalandı

Yorumlar (3)
ali kara 5 ay önce
ülkemle gurur duyuyorum Rabbim bu aziz milleti ve devleti namerde muhtaç etmesin.
Der ya 5 ay önce
Birileri vardı.Trabzonda kovid kapan müsteşar yaşadığı Ankara'ya ambulans uçak ile gönderildiğinde bu haber sitesinde algı kasıp yorum yapanlar.ıste siyasi olduğu için bu uçak,yok partili olduğu için bu uçak deyip durdular.bu dokuz hasta partilimiydi.hayir.hergün bu helikopter inip kalkıyor görüyoruz.yaziklar olsun devlet vatandaşı için böyle çalışırken çamur atıp algı kasanlara.Mevla tüm hastalara şifa versin İnşAllah.
Aydın 5 ay önce
Eskiden sabah 5’te kalkıp hastanede sıra almak için mücadele veriyorduk. Şimdi hava ambulansı var, bakın abd veya ab ülkesi değil; bizim ülkemiz Türkiye’de var. Nerden nereye. Ülkemle gurur duyuyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@