kebir

Trabzon’da 61 dükkan ve 16 ofis satışa çıkıyor

Trabzon Pazarkapı'daki yeni ticaret merkezleri ihaleyle satılacak.

Trabzon’da 61 dükkan ve 16 ofis satışa çıkıyor

Trabzon'da Ortahisar Belediyesi'nin Pazarkapı Kentsel Tasarım Projesi'nin ikinci etabı kapsamında inşa ettiği ticaret alanları 19 Temmuz 2018 Perşembe günü açık artırma usulüyle ihaleye çıkarılacak. 

Projeyle ilgilenen vatandaşlar inşa edilen 61 dükkan ile 16 ofis alanının satışıyla ilgili Ortahisar Belediyesi'nin Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü'nden ihale tarihinden bir gün öncesine kadar satış dosyası alabilirler. 

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Trabzon'un yeni cazibe alanı olacak Pazarkapı'nın ticaret, konut ve sosyal donatı alanlarıyla çok modern bir çehreye kavuşacağını söyledi. 

ARTAN TURİZM FAALİYETLERİ PAZARKAPI'NIN ÖNEMİNİ ARTIRIYOR

Ticaret ve ofis alanlarıyla ilgili satış işlemlerinin devam ettiğini belirten Başkan Genç, "Pazarkapı, kentsel tasarım projesiyle şehrin merkezinde yer alan yeni bir cazibe alanı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Günümüzün ihtiyaçlarına cevap verebilecek bütün üniteler proje içinde yer alacak. İkinci etabın bitmesiyle Trabzon şehri, Meydan Parkı'na alternatif yeni bir lokasyon alanı kazanacak. Turizm sektörünün her geçen yıl daha da cazip hale geldiği şehrimizde buradaki ticaret ve ofis alanlarının önemi de artıyor. Kemeraltı Sokak Sağlıklaştırma Projesi'nin 2. ve 3. etabının bitmesiyle birbirine entegre turizm değerleri oluşacak. Bunu şehrimiz için çok önemsiyorum. Ayrıca, Zağnos ve Tabakhane vadileri arasında tünel açma işlemleri devam eden Tünel Akvaryum projemizin tamamlanmasıyla birlikte şehrimiz birbirini tamamlayan tarihi ve kültürel değerlerin ön plana çıktığı ve bunların çağdaş değerlerle buluşturulduğu yeni bir turizm aksı kazanacak. Dolayısıyla şehir merkezinde turistler ve ziyaretçiler için daha fazla zaman geçirme ve daha fazla alışveriş yapma olanağı olacak. Bu da Trabzon ekonomisi için yeni katma değerlerin üretilmesi demektir. Dolasıyla artan turizm faaliyetleri Pazarkapı'nın önemini her geçen gün daha da artırıyor diyebilirim.  Pazarkapı'dan ticaret ve ofis alanı satın almak isteyen vatandaşlar belediyemizin Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü'nden ihale tarihinden bir gün öncesine kadar satış dosyası alabilirler." diye konuştu. 

Trabzon’da 61 dükkan ve 16 ofis satışa çıkıyor

Trabzon’da 61 dükkan ve 16 ofis satışa çıkıyor

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
merandes
merandes - 1 hafta Önce

Normalde yüksek katı sevmem ama Trabzon için belirli bölgelerde bu zorunluluktur. Devlet binaları alçak yapılıyor sonra ilave kat atarken ucubeler ortaya çıkıyor (mesela il emniyet müdürlüğü) ya da başka alanlara ek binalar yapılıyor ve zaten kıt olan arsalar katlediliyor. Hastanelere bir bakın... Bırakın hasta ya da hasta yakını araçlarını doktorlara yetmez mevcut otoparkları !. Koridorlarda insanlar omuz omuza, geçecek yer yok. Yeni bir cihaz geliyor koyacak yer yok. Duvarı yık yan tarafa büyüt, bodrumu kaz ofis yap, !! Tadilat bitti mi Tıp Fakültesi, Fatih DH ya da Numunede? Nereye kadar bu şekilde gideceğiz? Valiliğe, adliyeye de bakın, Dis hastanesine bakın. Otopark nerede ? Tıp Fakültesinde otopark rezaleti 40 yıldır hala artarak devam ediyor.
Devlet Ankaraya kendine gökdelenler dikeceğine 20-30 hatta 50 yıl sonrasını düşünerek bina yapsın taşraya ! Yap boz, tamir et, sök bir daha yap.. YETER.. Akıllanın biraz..

banner426

banner424