Trabzon’a 150 bekçi alınacak

Trabzon’da 3 ilçede görevlendirilmek üzere 105 bekçi alımı yapılacak.

Trabzon 27.10.2017, 15:51
Trabzon’a 150 bekçi alınacak

Haber61 - Haber Servisi - İçişleri Bakanlığı tarafından yeniden uygulamaya konulan Mahalle Bekçisi uygulaması Trabzon’da da hayata geçiriliyor.


Bu kapsamda Trabzon’da Ortahisar, Akçaabat ve Yomra ilçelerinde görevlendirilmek üzere 150 Çarşı ve Mahalle bekçisi alımı yapılacak.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından açılan ilanda “772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu kapsamında Emniyet Hizmetleri Sınıfında Ortahisar İlçesi mülki sınırları içerisinde 110, Yomra İlçesi mülki sınırları içerisinde 10, Akçaabat İlçesi mülki sınırları içerisinde 30 kişi görevlendirilmek üzere Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. Aranan şartları taşıyan adaylar Öncelikle sözlü sınava tabi tutulacak olup, sözlü sınavından geçerli not alan adaylar yazılı sınava girmeye hak kazanacaktır. Yazılı sınav sonuçlarına göre ise asil ve yedek aday listesi belirlenecektir. İlçe sınırları içinde çalıştırılmak üzere alınacak adaylar İçin giriş sınavları Kaymakamlıkça ilçe merkezinde yapılacaktır. Valiliğin/Kaymakamlığın internet adresinden yapılacak tüm duyurular adaylar için tebligat niteliğinde olacağından, belirtilen resmi İnternet adreslerinin personel alım süresince takip edilmesi gerekmektedir. Alım sürecinin herhangi bir aşamasında başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan adayların işlemleri iptal edilecektir.” İfadelerine yer verildi.

İLANIN DETAYLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
 
Yorumlar (1)
tolga 3 yıl önce
Adaletsizlik, kpss denen sınava yaş sınırı olmaksızın herkesin parasını alıp sınava sokuyorsunuz, iş alımına gelince 30 yaş sınırı koyuyorsunuz.Madem öyle 30 yaş üstünü sınava sokma adaletmi bu şimdi yazıklar olsun böyle düzene,40 yaşında adamı beğenip işe almıyorsunuz ama çalışan adamıda 65 yaşında emekli ediyorsunuz bumu şimdi adalet anlayana

Gelişmelerden Haberdar Olun

@