Trabzon ve 29 ilde Cumhur İttifakı kararını açıkladı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlerle ilgili konuştu. Trabzon ve 29 ilde Cumhur İttifakı'nın ortak aday çıkaracağını açıkladı.

Trabzon ve 29 ilde Cumhur İttifakı kararını açıkladı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın Trabzon dahil 30 büyükşehirde ortak aday çıkaracağını söyledi.

Yerel seçimlerle ilgili konuşan Bahçeli "MHP ve Cumhur İttifakı, 31 Mart seçimlerine damga vuracak" dedi.

Bahçeli, iki parti arasında oluşturulan komisyonun çalışmalarda sona geldiğini belirterek, "Belediye başkan adaylarımızın isimlendirilmesi de kısa sürede yapılacak. Büyükşehirlerin tamamında Cumhur İttifakı olarak adaylarımız ortak olacak." ifadelerini kullandı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın 30 büyükşehirde ortak aday çıkaracağını açıkladı. Bahçeli, "Belediye başkan adaylarımızın isimlendirilmesi de kısa sürede yapılacak. Büyükşehirlerin tamamında Cumhur İttifakı olarak adaylarımız ortak olacak. MHP ve Cumhur İttifakı, 31 Mart seçimlerine damga vuracak." dedi.


TRABZON VE 29 İLDE ORTAK ADAY ÇIKARILACAK

Türkiye, 31 Mart 2024 tarihinde yerel seçimler için sandık başına gidecek. Seçim tarihi yaklaştıkça partilerin yol haritaları da merak edilirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar geldi. Türkgün'e konuşan Bahçeli, yerel seçimlerde 30 büyükşehirde Cumhur İttifakı ile ortak aday çıkaracaklarını açıkladı. Bahçeli, "31 Mart 2024 tarihinde 30 büyükşehir, 51 il, 922 ilçe, 390 belde olmak üzere 1393 belediye başkanlığının tamamında seçim yapılacak. Buna ilave olarak belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, köy ve mahalle muhtarlarıyla azaları seçilecek. 31 Mart seçimlerine azimle, inançla ve sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin 31 Mart'ta Cumhur İttifakı etrafında toplanacağını söyleyen Bahçeli, yerel seçimlere çok sıkı hazırlandıklarını kaydederek, "Cumhuriyet'in yeni yüzyılında tam beş yıldır mahalli idarelere düşen zillet gölgesini kaldırmak amacıyla insanüstü bir gayretle çalışıyoruz. Türk ve Türkiye Yüzyılı için bunu mecburi addediyoruz. Ak Parti'yle karşılıklı anlayış, hoşgörü, dayanışma ve saygıya dayalı temas ve diyaloglarımız Türkiye'nin önünü açacak. " dedi.

"AK PARTİ İLE ARAMIZDA HİÇBİR İHTİLAF YOK"

MHP lideri Bahçeli, yerel seçimlere yönelik çalışmalarda AK Parti ile aralarında hiçbir ihtilafın olmadığını vurguladı. Bahçeli, "Hemen hemen mutabakat sağladık. Karşılıklı anlayış, dayanışma ve saygıya dayalı temaslar Türkiye'nin önünü açacak. Uzlaşamayacağımız bir şey de yok. Çünkü bizim için her şeyden önce Türkiye'dir. Önce ülkem ve milletim diyen iki siyasi irade el ele verdi" diye konuştu.

"KOMİSYON ÇALIŞMALARINDA SONA GELDİ"

Bahçeli, iki parti arasında oluşturulan komisyonun çalışmalarının sonuna geldiğini söyledi. Devlet Bahçeli, "Cumhur İttifakı olarak milletimize güveniyoruz. Belediye başkan adaylarımızın isimlendirilmesi de kısa sürede yapılacak. Büyükşehirlerin tamamında Cumhur İttifakı olarak adaylarımız ortak olacak. MHP ve Cumhur İttifakı, 31 Mart seçimlerine damga vuracak" dedi.

AK Parti ve MHP'nin ortak aday göstereceği 30 şehir şu şekilde:

Adana Büyükşehir Belediyesi
Ankara Büyükşehir Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Aydın Büyükşehir Belediyesi
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi
Bursa Büyükşehir Belediyesi
Denizli Büyükşehir Belediyesi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi
Erzurum Büyükşehir Belediyesi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
Hatay Büyükşehir Belediyesi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Konya Büyükşehir Belediyesi
Malatya Büyükşehir Belediyesi
Manisa Büyükşehir Belediyesi
Mardin Büyükşehir Belediyesi
Mersin Büyükşehir Belediyesi
Muğla Büyükşehir Belediyesi
Ordu Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Samsun Büyükşehir Belediyesi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Trabzon Büyükşehir Belediyesi
Van Büyükşehir Belediyesi

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler