banner560

Trabzon Valisi Ustaoğlu açıkladı: Tam kapanma gündemde mi?

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu kentte yapılan denetimler sırasında açıklamalarda bulundu.

Trabzon 04.03.2021, 12:04 04.03.2021, 14:20

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ile birlitke Trabzon sokaklarında koronavirüsle mücadele konusunda hem deneitmlerde hem de uyarılarda bulundu.

Vali Ustaoğlu denetimler sırasında Haber61’in sorularını yanıtladı. 

Ustaoğlu “Türkiye’nin her yerinde dinamik denetim sürecini başlattık. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi bakanımızın 300 bin personelle sahadayız. Jandarma teşkilatımız da sahada. Aynı zamanda belediye başkanlarımızla esnaf odalarımızla hep birlikte bir farkındalık oluşturalım düşüncesiyle sahadayız. Sadece bugün değil planlarımızı yaptık her gün her yerde olacağız. Hedefimiz ilimizin mevcut olduğu kırmızı kategoriden mavi kategoriye geçişinin sağlanması. Normalleşme sürecinden biz maalesef istifade edemedik. El birliği ile bu mücadelenin içerisinde yer alarak önümüzdeki günlerde daha güzel günlere ulaşacağız” dedi.

Tam kapanma iddialarına yanıt veren Ustaoğlu  “Tam kapanma söz konusu değil. Cumhurbaşkanımızın kamuoyuyla paylaştığı bilgilerin dışında bir şey söz konusu değil. Hep birlikte bu mücadelenin içinde olmalıyız. Gayet  iyi durumdaydık son 4-5 ayda bu duruma gelindi. Şimdi sayısal anlamda bir direnç oluştu el birliğiyle bunu kıracağız inşallah. “ ifadelerini kullandı.

Koronavirüsün yayılma nedenlerine değinen Vali Ustaoğlu “Ailelerin akşamları bir araya geldiği ortamlar, cenazelerde bir araya gelinmeler sorun yaratıyor. Bunları artık terketmemiz gerekiyor. Bir araya gelmememiz gerekiyor. Bunu bir türlü beceremiyoruz.” şeklinde konuştu.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ise “Sayın cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda bütün bakanlıklar üstüne düşeni yaparken bakanımızın emirleri doğrultusunda biz de ülke çapında 260 bin güvenlik kuvvetiyle bilgilendirme çalışması yapıyoruz. Sayın Valimizle birlikte bugün Trabzon’dayız. Halkımızın emrinde hizmetindeyiz. Bir an önce kırmızıdan maviye dönüş için hep birlikte çalışıp bu sorunu aşacağız inşallah.”  dedi.

Haber61 Haber ServisiTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (23)
Fuat kaplan 7 ay önce
Yürü git işine oturduğunuz yerden Emir verin ancak salla başı al maaşı
Sertac 7 ay önce
Kendinizi kandırmayın. Karadenizde bu tedbirsizlikle vakalarda azalma değil, artış olacağı aşikar.
Trabzonlu 7 ay önce
sayın valimiz siz nereleri denetliyorsunuz biz hic görmedik balık satan yerlerdeki cay ocakları japon pazarı sahildeki cay ocakları oralar haricmi
61 li 7 ay önce
Sayın valim sokak sokak gezmeyi bırakın.Daha sıkı tedbirler uygulayın yoksa çok yazık olacak trabzon a.
Eda 7 ay önce
Kendinizide milletine kandırmaya, salak yerine koymaya devam edin. Bu gidişle kırmızıdan maviye değil ancak siyaha döner renk
laz 7 ay önce
hastane ziyaretlerini bırakmamız gerek
Akif 7 ay önce
Size güvenmiyorum
No Name 7 ay önce
"Gayet iyi durumdaydık son 4-5 ayda bu duruma gelindi. " Trabzon bu hale gelirken siz neredeydiniz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@