banner556

Trabzon Valiliği'nden yeni kararlar

Trabzon valiliği yeni kararları açıkladı.

Trabzon 10.12.2020, 18:55
Trabzon Valiliği'nden yeni kararlar

Trabzon Valiliği alınan yeni kararları açıkladı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali İsmail Ustaoğlu başkanlığında 10.12.2020 Perşembe günü 14.00’te yukarıdaki gündem maddesini görüşmek üzere olağanüstü toplanmıştır.

Koronavirüs (Kovid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirilmektedir. İlimizde gerekli olması durumunda ilave kararlar alınmaktadır.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzca alınan karar doğrultusunda;

İlimizde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde, açık kalmasına izin verilen market, bakkal vb. iş yerlerinde; sokağa çıkma kısıtlaması süresince alkollü içecek satışı yapılmamasına ve belirtilen iş yeri sahiplerine kısıtlama süresince alkollü içecek satamayacaklarına dair bilgilendirmenin yapılmasına,

Yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72. maddeleri uyarınca ilçe umumi hıfzıssıhha kurul kararlarının ivedilikle alınmasına, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idarî işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195. maddesi kapsamında gerekli adlî işlemlerin başlatılmasına, uygulamada birlikteliğin sağlanması için alınan kararların ilgili kurumlara iletilmek üzere kaymakamlıklara iletilmesine oy birliği ile karar verilmiştir."

Yorumlar (5)
yakun 2 ay önce
"Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları" Ne talimatı? Bu ülke padişahlıkla mı yönetiliyor da bizim haberimiz olmadı?
covid 19 2 ay önce
14 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLMELİ. VAKALARIN BU ŞEKİLDE DÜŞECEĞİ YOK.
Selami 2 ay önce
Sayın vali, dolmuşlar 10 kişi
nuriye 2 ay önce
SelamunAleykum sayın vali insaların gerçekten evde durduklarına mı inanıyorsunuz biz ofta yaşıyoruz ama evede duran bir biziz ama biz zaten hep evdeyiz lütfen denetimlerim daha sıkı yapılmasına özen gösterin anneme babama büyüklerimize hasret kaldık hala maske takmayan lar var şaka gibi gerçekten markedten temel ihtiyaçlarımızı almaya bile çekiniyoruz haktır bu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@