Trabzon Valiliği'nde koronavirüs mesaisi

Trabzon İl Salgın Denetim Merkezi Vali Ustaoğlu başkanlığında toplandı

Trabzon 19.08.2020, 17:31
Trabzon Valiliği'nde koronavirüs mesaisi

Koronavirüs ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığının “Kovid-19 Tedbirleri” konulu ek genelgesinin ardından, Trabzon Valiliği bünyesinde de süratle oluşturulan “İl Salgın Denetim Merkezi”, Vali İsmail Ustaoğlu başkanlığında yoğun şekilde mesai yapmaya başladı.

Merkez üyeleriyle bir toplantı düzenleyerek Trabzon’da koronavirüs ile mücadele, filyasyon, temaslı hasta takibi ve denetleme konularında talimatlarını sıralayan Vali Ustaoğlu, süreçle ilgili veri analizlerinin yanı sıra yeni stratejiler de belirleyecek ekibe, kentte salgının kontrol altına alınması ve tamamen sona erdirilmesi noktasında büyük görev ve sorumluluk düştüğünü söyledi.

Bizzat kendilerinin de İçişleri Bakanlığının talimatıyla Türkiye genelinde olduğu gibi sahada aktif olarak denetimlere katıldıklarını aktaran Vali Ustaoğlu, il Salgın Denetim Merkezinde analiz edilen verilerin, ildeki salgın sürecinin yönetimine bir anlamda rehberlik edeceğini, başarılı ya da başarısız sonuçların, farklı yol ve yöntemler uygulanmasının da önünü açacağını kaydetti.

Trabzon’da salgın ile mücadelede hem mekânsal hem de sektörel bazda planlamanın önemine işaret eden Vali Ustaoğlu, yapılacak yerinde analizlerle kentte salgına karşı mücadelede başarı elde edileceğine inandığını ifade etti. 

Vali İsmail Ustaoğlu; Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız koordinesinde, farklı kamu kurum ve kuruluşlarından personelin görevlendirildiği merkezden, gerek filyasyon ekiplerinin gerek genel denetim gerekse yeni oluşturulan mahalle denetim ekiplerinin sağladığı verilerden yola çıkılarak, geniş kitlelere ulaşacak sosyal medya kampanyaları ve süreci başarıya ulaştıracak farklı stratejiler geliştirilmesini beklediğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (1)
Ömer korkmaz 3 ay önce
Bırakın bu üst düzey müdahaleleri, önce dışarda maskesiz dolaşan insanlara yerinde cezayı kesin. Bugün polisin önünden maskesiz geçen 2 kişiyi gördüm ama polis görmesine rağmen oralı bile olmadı...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@