Trabzon Valiliği ek tedbirleri açıkladı: 17 Mayısa kadar izin yok

Trabzon Valiliği ek tedbirleri açıkladı.

Trabzon 16.04.2021, 22:04
Trabzon Valiliği ek tedbirleri açıkladı: 17 Mayısa kadar izin yok

Trabzon Valiliği ek koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Yapılan açıklamada sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatiflerin genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerine 17 Mayıs'a kadar izin verilmemesine karar verildiği belirtilidi.

İşte Trabzon Valiliği2nden yapılan o açıklama:

İl Hıfzıssıhha Kurulu, Sayın Valimiz İsmail Ustaoğlu başkanlığında 16.04.2021 Cuma günü saat 14.00’te yukarıdaki gündem maddesini görüşmek üzere olağanüstü toplanmıştır.

Coronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Coronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. Gerekli olması durumunda ilimizde ilave tedbirler alınmaktadır.

Bilindiği üzere İçişleri Bakanlığının 14.04.2021 tarihli 6638 sayılı Genelgesine istinaden 14.04.2021 tarih (2021/19) sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararımızın 6.maddesinde “17 Mayıs 2021 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatiflerin genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerine izin verilmemesine” kararı alınmıştır.

Bu doğrultuda; İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzca alınan karar gereğince;

Sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatifler gibi ilimizdeki site/apartman yönetimlerinin Kat Malikleri Kanunu’na göre yıllık yapmaları gereken Kat Malikleri Kurulu Toplantıları ile sendikaların genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerine 17 Mayıs 2021 tarihine kadar izin verilmeyecektir.

Yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri uyarınca İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararlarının ivedilikle alınmasına, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, uygulamada birlikteliğin sağlanması için alınan kararların ilgili kurumlara iletilmesi için Kaymakamlıklara iletilmesine, oy birliğiyle karar verilmiştir.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
Davut 6 ay önce
Ak partimiz kongre yapamayacak mı yani?
Garip38 6 ay önce
Yok CHP gibi 20/30 kişi pazar pazar dolaşıp milleti başlarına toplayıp sözde esnaf ziyareti yapıp milletin hatrını soracaklarmış
Hasan61 6 ay önce
Dalga geçiyorlar, vakalar 10 bin iken kongre için salondaydınız ,milletin yerinde olsam Toplandığım yere akepe bayrağı asarım korkudan kimse ceza yazamaz.kongre yapıyoruz deyin.
Borabay 6 ay önce
Demekki akp’nin proğramında 17 mayısa kadar kongre açılış yemek toplantı yok... Vaah benim saf vatandaşım vah...
Mustafa 6 ay önce
Akp kongreleri bitti ya valilik birden sağlığımızı hatırladı
Trabzonum 6 ay önce
Vay anasını virüs sivil toplum toplantılarına geliyormuş ta haberimiz yok. Parti kongrelerine hiç ugramiyormuş...
Orhan 6 ay önce
Vah vah kongreler yok yani üzüldüm şimdi ... İşinize geldiği gibi yaratıyorsunuz kuralları .. devran dönecek ama buna da çok eminiz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@