Trabzon'un dört bir yanı temizleniyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon'daki temizlik çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Trabzon 07.04.2020, 11:39
Trabzon'un dört bir yanı temizleniyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, koronavirüsle mücadele sürecinde yıkama ve dezenfeksiyon çalışmalarını ilk günden itibaren hassasiyetle sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, halk sağlığını korumak adına tüm ilçelerde yoğun yıkama ve temizlik çalışması gerçekleştiriyor. 

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında cadde ve sokakların yıkanması işlemlerine tüm hızıyla devam ediyor. Ekipler tarafından program dahilinde yürütülen çalışmalar doğrultusunda şehrin ana arterleri, cadde ve sokakları ile kaldırımlarında köpüklü yıkama ve temizlik çalışması yapılıyor. Ekipler ayrıca Akçaabat ilçesi dolmuş durağı ve merkez caddeleri, Beşikdüzü döküm sahası yolu, ilçelerde bulunan sağlık merkezleri ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının çevresini de yıkayarak steril hale getirdi. Çalışmalar kapsamında ilçeler arası yol süpürme işlemleri de her gün aralıksız olarak sürdürülüyor. 

SIKI TEDBİRLER ALIYORUZ
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada "Büyükşehir Belediyesi olarak koronavirüsle mücadele kapsamında cadde, sokak ve kaldırımlarda ilk günden itibaren yoğun temizlik çalışması gerçekleştiriyoruz. Salgına karşı aldığımız sıkı tedbirler doğrultusunda ekiplerimiz mesai mefhumu gözetmeden şehir merkezi ve tüm ilçelerimizde titiz bir çalışma örneği sergiliyor. Vatandaşımızın sağlığını korumak adına temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarımızın kapsamını da gün geçtikçe genişletiyoruz. Bu noktada halkımızın içi rahat olsun. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm alanlarda üst düzey tedbirler almaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (2)
gökmen aktaş 10 ay önce
tamamen gösteriş..Trabzon un en yakın mahallelerinden biri olan akyazı da çöpleri bile almıyorlar bırak temizliği
Murat 10 ay önce
Tabi eminim oledir. Pelitlide bi gaşık su vurduklarini gormedik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@