Trabzon'un çehresi değişecek! Çalışmalar başladı!

Trabzon'da Meydan Parkı civarının cephesi değişiyor.

Trabzon'un çehresi değişecek! Çalışmalar başladı!

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin büyük önem verdiği dış cephe sağlıklaştırma projesinde ilk adım atıldı.
 
Trabzon’un merkezi olma özelliği taşıyan Atatürk Alanı ve çevresindeki 43 binayı kapsayan cephe sağlıklaştırma projesinin ihalesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapıldı.
 
Kent estetiğine büyük önem veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu yaptığı açıklamada, “15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı çevresindeki 30’u yeni bina ve 13’ü tescilli bina olmak üzere toplam 43 binanın dış cephe sağlıklaştırılması ile ilgili proje ihalesini gerçekleştirdik. Trabzon’un çehresini değiştirecek dış cephe yenileme çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlayacağız. Proje kapsamında kentin merkezinde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan tabelalar kaldırılacak, dış cepheler yenilenecek ve göz zevkini bozan görüntülere son verilecek. Yeni binalar kırık beyaz ve gri, tescilli binalar ise Trabzon sarısı rengine boyanacak. Hayata geçireceğimiz projelerle Trabzon’umuzu çok daha modern bir kent haline getirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 14:12
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ercan Aslan
Ercan Aslan - 3 ay Önce

Arafil boyu, Çömlekçi ve Değirmendere İĞRENÇ ÖTESİ.. Buradan başlayın.. Meydan oralara göre CENNET sayılır..

abdi abi
abdi abi - 3 ay Önce

bursada yaptılar güzel oldu...

Ali KAYA
Ali KAYA - 3 ay Önce

Meydan Parkının yenilenmesin de de asrın düzenlemesi diyorlardı. Eserleri ortada.Dağ fade doğurmasın bu işin sonunda.

gocabali
gocabali - 3 ay Önce

inşAllah kemeraltına giderken yapılan dış cephe düzenlemesi gibi olmaz 6 ay sokağın üstü kapalı kaldı bi baktık dağ fare doğurdu.parayı götüren götürdü

Hanedan
Hanedan - 3 ay Önce

Sahil yoluda böyle olmalı acilen

Tsanat
Tsanat - 3 ay Önce

Gerçek sanatçılarla çalışılmalı en azından görüşleri alınmalı. Salla pati mütahitin eline ver boyayı yaptım olduma gelirse sonuç ucubelik olur. Ucuz düşünülmemeli.

AHMET MEHMET
AHMET MEHMET - 3 ay Önce

PARAYI KİM VERECEK KİMDEN ALACAKSINIZ,

Ozgur ozturk
Ozgur ozturk - 3 ay Önce

İs sahaları acın iş birakin gosterisi rusya 1960 li yillarda gibi hala ama teknoloji silah iletisim sanayi full gosterisi birak8n ey trabzon ış yapin ıs fabrika acin gencler calissin elinde kitapla meydanda cafelerde gencler oturmasin


SIRADAKİ HABER