banner491

Trabzon Ulaşımı için önemli gelişme

Trabzon Ulaşımı Ulaşım AŞ ile tek elden yapılacak.

Trabzon Ulaşımı için önemli gelişme
banner455
banner432

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulacak olan Ulaşım Aş ile Trabzon’un ulaşım ile ilgili bütün meseleleri tek elden yapılacak.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantıları, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen ilk oturumla başladı. 

Başkan Zorluoğlu Trabzon’un ulaşımını tek çatı altında toplayacak düzenlemede son aşamaya geldiklerini söyledi.

Trabzon Ulaşımı için önemli gelişme

ULAŞIM A.Ş. ÜST DÜZEY HİZMET VERECEK 

Büyükşehir Belediyesinin şirketleri hususunda da Meclisi bilgilendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu, “Belediyemizin 3 tane şirketi var. TRABEL, TURKUAZ ve TİRABİTAŞ. Bunların genel kurulları Mayıs ayı içinde yapıldı ve yönetim kurulları oluşturuldu. Yine bağlı kuruluşumuz olan TİSKİ’nin TRABSU diye bir şirketi var. Bu şirkette bizden önce kurulmuştur ve TİSKİ’deki personelin iş ve işlemleri yürütmektedir. Ayrıca, belediyemizde kullanılmayan, kâğıt üzerinde olan bir şirketi, ULAŞIM A.Ş. olarak dönüştürüyoruz. Malumunuz taahhütlerimiz arasında Trabzon’daki ulaşımı çok daha iyi bir noktaya getirmek vardı ve bunun için ULAŞIM A.Ş.’yi kuracağımızı kamuoyuna taahhüt etmiştik. Bununla ilgili son aşamadayız, süreç işliyor. Tescili tamamlandığında Büyükşehir Belediyesinin dördüncü şirketi olarak faaliyete girecek ve Trabzon’da toplu taşımayı, otoparkları, park işlerini ve diğer ulaşımla ilgili meseleleri tek elden yürütebilecek; çok iyi idarecilerin görevlendirildiği bir şirket olarak şehrimize çok ciddi katkılar yapacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. 
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin
Metin - 2 ay Önce

Tabelakirliligi hiç göze batmiyormu.O trafik çöplügü,bunlarin artik farkina varin.Yokmu cesaretiniz..

Hasan keskin
Hasan keskin - 2 ay Önce

Asıl el atılması gereken Şehri Trabzonu zihniyeti akpartiden kurtarmaktır

Belediye
Belediye - 2 ay Önce

Bence çok büyük sorun el atılması gerek yarimsaate bir her mahalleden direk belediye otobüsleri olması gerek ktü çok geriden geliyorsun Trabzonum sana ihanet ediyorlar

Afarpz61
Afarpz61 - 2 ay Önce

Pelitliye neden adam akıllı otobüs gelmiyor. Muvcut kısa otobus belirli kesime hizmet veriyor.

ahmet yaran
ahmet yaran - 2 ay Önce

öncelikle şöferlerin kalkış saatlerinden haberleri yok harekat amirlnin görevden alınması ve şu tlf bakmayıp sürekli meşgule atanlar da çünki arıyoruz kimseye ulaşamıyoruz

Nuray Akay
Nuray Akay - 2 ay Önce

Öncelikle belediye otobüslerini değiştirsin . Miyadi dolmuş arabaları hizmetten kaldırsın bizim hayatimizi riske atmasın . Arabalar zorla gidiyor. Buyuksehire bu mu yakışıyor? Özellikle Pelitli otobüsleri çok eski . Geçen yolda bozuldu başka arabaya binmek zorunda kaldık.

Osman
Osman - 2 ay Önce

Bu şehirde ihanet edenler önce esnaf sonra belediye

Kadir Yılmaz
Kadir Yılmaz - 2 ay Önce

Lütfen Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu Sesleniyorum Lütfen O Durağı Tabela Reklamı Kaldırın Görünmüyoruz Oturarak Sağ da Solda Kapalı Hep Ayakta mı Kalacak?

banner441

banner472