"Trabzon'u 200-300 yıl öteye taşıyacak"

Tüm Sanayiler Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Gökçen Alemdaroğlu , Trabzon'u 200-300 yıl ileriye taşıyacak bir sanayi sitesi hayal ettiklerini söyledi. 

Trabzon 19.03.2019, 13:23
"Trabzon'u 200-300 yıl öteye taşıyacak"

Tüm Sanayiler Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Gökçen Alemdaroğlu, Trabzon Madeni İşler ve Teknik Makine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Pehlivan, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve İl Başkanı Güzide Önsel Uzun'u parti binasında ziyaret ederek, projeleri ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Değirmendere'nin Trabzon'un en değerli havzası olduğunu belirten Alemdaroğlu, "Yeni sanayi sitesi hayata geçmesiyle bu bölge Trabzon'a yeni bir vizyon katacaktır. Amacımızı gelecek nesillere iyi bir eser bırakmak. Trabzon'u 200-300 yıl ileriye taşıyacak bir sanayi sitesi hayal ediyoruz. Bizden öncekiler nasıl bize öncülük yapmışsa bizde, bizden sonrakilere bu öncülüğü yapmak istiyoruz. Bu çalışmayı yürütürken, siyasilerden, sivil toplum kuruluşlarından, derneklerden destek istiyoruz. Bunun gündem yapılmasını ve bize yardımcı olmalarını bekliyoruz. Bu sorun sadece bizim sorunumuz değil, bölgede yaşayan insanların sorunu"dedi 

Trabzon olarak üretimde çok geride kaldıklarını belirten Alemdaroğlu, "Trabzon'da 20 yıl önceki iş potansiyeline bakarsak bizim üretimle uğraşmamız gerekiyordu ama tamir-bakımla uğraşıyoruz. Bununla uğracağız elbette ama yeni sanayi sitesini yaparken, tamir-bakımın yanı sıra üretimi de göz önünde bulundurmamız lazım. Üreten toplumlar sürekli kalkınma hamlesi yapıyor ve hedef yakalıyor. 300 metre kare yerde iş yapmamız gerekirken 100 metre kare iş yerlerinde çalışmaya gayret ediyoruz"ifadelerini kullandı. 

"Trabzon'un ve esnafın önünü açacak bir proje" 
Sanayi, Trabzon'un çok önemli bir sıkıntısı olduğunu belirten CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, "Çok doğru bir tespit yapmışsınız. Trabzon bu sorunu mutlaka çözmeli. Trabzon'un ve esnafın önünü açacak bir ihtiyaç. O yüzden hiç ertelenmemeli sorumluluk noktasında insanlar bu projeye sahip çıkmalı. Parti olarak her zaman yardımcı olmaya hazırız"dedi. 

Yorumlar (5)
Vatansever 2 yıl önce
Bizde bırak 200-300 yıl ilerisini görecek 10
yıl ileriyi görecek yöneticilerimiz yok maalesef. Basit bir örnekle akçaabata şehir merkezine bir hastane yapıldı zamanında 20 yıl hizmet veremedi yol yoktu ambulans gelince hastaneye giremiyordu yenisi
Yapıldı yaylacıkta hepten facia trafiği kilitledi ve birçok kazaya sebebiyet vermekte. Böyle daha niceleri.
ibraam 2 yıl önce
çaya keke, oy veren bir gürüha 300 yıllık projeden bahsedersen nah oy alırsın.. adam çay kek diyorsa sen yaş pasta limonata de bak koyun gibi millet sana gelmiyormu.
Ahmet 2 yıl önce
Hahaha ne güldüm ya bunların yıl kavramı yok herhalde. 200_300 yıl diyor. Sen yapta 3_5 günlük plan yap oda kabul.
Turgay 2 yıl önce
Tabi ya hatta saatlik olsun. Mesela 100 gramlık çay paketi atın daha etkilidir gerçi insanlar o kadar çay için birbirini çiğner hale gelmiş ama olsun beleş beleştir.
erdi 2 yıl önce
yav he he

Gelişmelerden Haberdar Olun

@