Trabzon turizminde yeni hedef

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Düzköy ilçesinin Çalköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Çal Mağarası’nda incelemelerde bulundu. Turistik mağarayı gezen ve yetkililerden detaylı bilgiler alan Başkan Gümrükçüoğlu, Ça

Trabzon 11.07.2015, 15:17
Trabzon turizminde yeni hedef

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Düzköy ilçesinin Çalköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Çal Mağarası’nda incelemelerde bulundu. 

Turistik mağarayı gezen ve yetkililerden detaylı bilgiler alan Başkan Gümrükçüoğlu, Çal Mağarası’nın çok önemli bir zenginlik olduğunu kaydederken, bölgede turizmin daha da gelişmesi için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi. Çal Mağarası gibi bir doğal değerin birçok turizm ülkesinde bile bulunmadığını ifade eden Gümrükçüoğlu, “Çal Mağarası’na nasıl daha fazla turist çekeriz, işte bunun hesaplarını yapıyoruz. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getireceğiz. Mağara yolunun asfaltlanması için çalışma yapacağız. Buraya gereken her türlü desteği vereceğiz. Bu büyük doğal değeri, dünyaya en iyi şekilde pazarlayacağız” dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
sadık yılmaz bulut 5 yıl önce
Geçte kalınsa çok doğru bir tespit.

Çal mağarası doğru değerlendirilirse,yolu yapılırsa yöreye müthiş katma değer sağlar.

Sadece Belediye yetmez,Bakanlığında el atması gerekir.

Teşekkürler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@