Trabzon Şehir Hastanesinde yeni gelişme

Trabzon'da yapılacak olan şehir hastanesi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Trabzon Şehir Hastanesinde yeni gelişme

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Trabzon'un mega projelerinden biri olan Şehir Hastanesi'nin Kalkınma Bakanlığı Yüksek Planlama Kurulu (YPK) onayından geçtiğini söyledi.


Milletvekili Köseoğlu, "Akyazı sahilindeki dolgu alanında yaklaşık 400 dönümlük arazi üzerine kurulacak 1100 yataklı Trabzon Şehir Hastanesi 2020 yılında tamamlanacak. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen bütün bakan ve milletvekili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

Milletvekili Köseoğlu, Trabzon'un mega projelerinden biri olan Şehir Hastanesi için geri sayımın başladığını belirtti.

Ortahisar ilçesi Akyazı Mahallesi sahilindeki dolgu alanında Şenol Güneş Spor Kompleksinin yanındaki 400 dönümlük alana kurulacak Trabzon Şehir Hastanesi Projesi'nin Kalkınma Bakanlığı Yüksek Planlama Kurulu onayından geçtiği bilgisini veren Köseoğlu, "Trabzon'umuza sağlık hizmetleri noktasında çağ atlatacak olan Şehir Hastanesi, Yüksek Planlama Kurulunda imzalanarak onaylandı. Bundan sonra ihale sürecine geçilecek." dedi.

'Sağlık Merkezi Trabzon' hedefi için Şehir Hastanesi'nin kent açısından büyük önem taşıdığını kaydeden Köseoğlu, şöyle konuştu:

"Akyazı sahilindeki dolgu alanında yaklaşık 400 dönümlük arazi üzerine kurulacak olan ve 1100 yataklı olarak planlanan Trabzon Şehir Hastanesi'nin inşaatı 2018 yılında başlayacak ve 2020 yılında tamamlanacak. İnşallah hem Trabzonlu hemşehrilerimize hem de bölge insanımıza hizmet verilecek. Trabzon Şehir Hastanesi'nde hasta odaları beş yıldızlı otel konforunda olacak ve son teknoloji teçhizat ile donatılacak."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla, Başbakan Binalı Yıldırım'ın oluru, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun takibi ve milletvekillerinin desteğiyle Trabzon Şehir Hastanesi'nin YPK kararı çıktığını vurgulayan Köseoğlu, "Geçtiğimiz ay Şehir Hastanesinin yapılacağı Akyazı'daki dolgu alanıyla ilgili gerekli imar değişikliği Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisimizde onaylanmıştı. Şu anda ön fizibilite çalışmaları sürecinde de sona gelindi. Şimdi ihale tarihini bekliyoruz. Tüm Trabzon'umuza hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Güven
Güven - 7 ay Önce

Baska yer bulamadinizmi hastene icin spor alanlarini isgal ediyonuz yazik

Mahmut
Mahmut - 7 ay Önce

Maç günü nasıl olacak..ortalık yıkılacak..bizi gürültü oluyor diye odaya almıyorlar..ee diğer yanda gürültü kıyamet kopacak..

LAZO
LAZO @Mahmut - 7 ay Önce

TRABZONSPOR MAÇ KAZANIRSA HASTALAR DAHA ÇABUK IYILESECEK.. AMA MAÇ KAYBEDERSE DAHA ÇOK HASTA OLACAK.. HASTANIN HAYATI TRABZONSPORUN ELINDE OLACAK :):):):):)

Unal
Unal - 7 ay Önce

3 4 yıldan beri ayni yalanlar ve hala inanan var bu proje bunlara 2 secim daha kazandircak durun bakim daha yolu var 5 sene daha bekleyin

Serkan
Serkan - 7 ay Önce

Alt yapi alt yapi sehirde futbol sahasimi kaldi nerde bir duzluk hemen betonu yapistir oraya. Akyaziya Yap on tane cim ve sentetik saha ver amatorlere yeni gencler ciksin yoksa oraya yazik edeceksiniz.

Muzo
Muzo @Serkan - 7 ay Önce

Ah bide memnun kalsaniz sasardik zaten bi bitmediniz gitti

KOCAELİSPOR
KOCAELİSPOR - 7 ay Önce

Arkadaşım Trabzon'da yermi var isterseniz konya düz oraya yapalım eleştiriyi ne kadar seviyorsunuz HAYİRLİ OLSUN DEMEK BU KADARMİ ZOR

Halil
Halil @KOCAELİSPOR - 7 ay Önce

Çimento fabrikasının çevresi daha iyi olurdu sanki

Ozan
Ozan - 7 ay Önce

Devlet hastaneye ve hapishane yapımına önem veriyorsa sağlık zayıflamış suç artmıştır. Halbuki tersi olmalı ve hastanesiz yaşam ve hapishanesiz günler olmalıdır. Bu nerede var. Ne yazık ki halk perişan edilerek hasta yapılıp sağlıktan vurgunlar yapılıyor. Yap işlet halkı hasta et ve sonra parayı kap devret

Metin öztürk
Metin öztürk - 7 ay Önce

Hemen atıp tutun yok spor alanı yok sahil bilmem ne yer mi var trabzonsmda iki haftada bi maç yapilacak o mu sorun oldu

Selim
Selim @Metin öztürk - 7 ay Önce

Bizim milletimiz her şeye bir kusur bulmak zorunda hissediyor kendini bırakın artık şu geri kafalılığı virajı dönün artık ne güzel yer nerde olacak başka ????????‍♂️

Turgay
Turgay - 7 ay Önce

Trabzon için bu hastane çok önemliydi. Emeği geçen herkese teşekkürler.


banner426

banner421